Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

poniedziałek, 13 marzec 2017 19:12

Nowa ustawa o usługach turystycznych - jeszcze przed latem

Napisane przez AG

Nowa ustawa o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych zostanie uchwalona jeszcze przed latem. MSIT kieruje jej projekt do departamentu prawnego, następnie trafi do konsultacji międzyresortowych a później do Sejmu i Senatu.

Dzisiaj w siedzibie MSiT odbyła się Konferencja Uzgodnieniowa, w której oprócz licznej i mocnej reprezentacji resortu (na czele z podsekretarzem stanu Dawidem Laskiem i, dyrektor departamentu turystyki, Joanną Jędrzejewską) wzięło udział 29 przedstawicieli branży turystycznej, ubezpieczycieli, kościołów i związków wyznaniowych, urzędów marszałkowskich. Podczas spotkania zaprezentowane były uwagi uwzględnione przez MSiT po konsultacjach społecznych. Zebrani uzasadniali swoje uwagi. Przypomnijmy, że większość uwag zgłoszonych podczas ostatnich konsultacji nie zostało przez resort przyjęta, duża część przyjętych dotyczyła poprawek redakcyjnych.

Jak podkreśliła Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w MSiT: “Daliśmy jeszcze dwa dni zainteresowanym, żeby uściślili, sprecyzowali treść niektórych swoich uwag. Potem kierujemy projekt do departamentu prawnego. Chciałabym, żeby ustawa była uchwalona jeszcze przed wakacjami,ale cieszyć sie będziemy, jesli przed wakacjami sejmowymi projekt trafi do Sejmu”

Izabela Stelmańska, , z-ca dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki UM województwa mazowieckiego, powiedziała: “Konsultacje i rozmowy trwają już długo. Cieszę się, że część ważnych zgłoszonych uwag została uwzględniona, mam nadzieję, że część która zgłosiłam dzisiaj zostanie jeszcze przemyślana przed ostateczną redakcją ustawy. Minister Lasek podkreślił podczas naszego spotkania, że czas nas goni i trzeba się wziąć do pracy.”

Krzysztof Piątek, prezes Polskiego Związku Organizatorów Turystyki, dodał: “Spodziewałem się, że dzisiejsze spotkanie będzie finalnym etapem konsultacji projektu ustawy. I tak było, nie byłem zaskoczony. Ekipa z ministerstwa przyszła bardzo dobrze przygotowana merytorycznie, widać, że długo już pracują nad wprowadzeniem dyrektywy i nową ustawą, podobała mi się prezentacja-tabelka ze wszystkim zgłoszonymi uwagami i komentarzami do nich. Jako reprezentant PZOT jestem zadowolony, bo wszystkie nasz istotne uwagi zostały uwzględnione, nie zostały wzięte pod uwagę te mniej istotne.
Jestem zadowolony z działań MSiT, z logiki prowadzenia rozmów z organizacjami samorządowymi, kilkoma etapami konsultacji, na których można zgłaszać swoje zastrzeżenia. Cały czas mieliśmy możliwość wyrażania swojego zdania. Nie czułem żadnego ograniczania a stanowisko MSiT przyjmuje do wiadomości. Jestem pewien, że powstaje ustawa, która zadowoli zdecydowana większość branży.”