Na zimę Kolumbia – nowość w ofercie Rainbow

Fot. materiał partnera

Od sezonu zimowego 2024/2025 klienci Rainbow będą mogli skorzystać z bogatej oferty wypoczynku w Kolumbii. Pierwsze wyloty obsługiwane samolotami szerokokadłubowymi ruszają na początku listopad br.

Kolumbia to niezwykła różnorodność krajobrazów. Ten urokliwy kraj oferuje malownicze plaże na wybrzeżu Karaibów, imponujące góry Andy oraz dziewicze lasy deszczowe w Amazonii. To kraj o niezwykle bogatej kulturze i historii, można więc tu zobaczyć liczne zabytki, stare miasta kolonialne czy pozostałości po kulturze prekolumbijskich plemion. To właśnie w Kolumbii miało się znajdować mityczne El Dorado. Złote miasto okazało się jedynie legendą, prawdziwymi skarbami Kolumbii są za to kawa i szmaragdy – nigdzie indziej na świecie nie wydobywa się ich tak wiele.

Dzięki Rainbow do tego niezwykłego, lecz mało znanego u nas kraju od zimy 2024/2025 dolecieć będzie można z Warszawy raz w tygodniu (w soboty) Airbusem linii Plus Ultra. W ofercie touroperatora znaleźć można wypoczynek, wypoczynek połączony z objazdem i wycieczki typowo objazdowe. Długość pobytu to 7 lub 14 dni. Pierwszy wylot zaplanowany jest na 2 listopada 2024.

Wypoczynek

Oferta wypoczynku Rainbow skupia się w turystycznym sercu regionu Karaibska Kolumbia, czyli kolonialnej Cartagenie i jej okolicach, a także w Santa Marta, która stanowi świetną bazę wypadową do zwiedzania północnej Kolumbii. Większość dostępnych hoteli (o standardzie 4* lub 5*) znajduje się tuż przy plaży albo w jej bliskiej odległości – z serwisem plażowym. Znajdziemy tu zarówno klimatyczne hotele w stylu kolonialnym (dla wielbicieli historii), jak i nowoczesne obiekty, np. z basenami typu infinity, czyli idealne dla uzależnionych od selfie. Oprócz znanych sieci hotelowych, jak Hilton czy Hyat, Rainbow współpracuje także z dobrze znanymi w Kolumbii markami lokalnymi: Faranda, Estelar oraz Decameron.

Przy tego typu ofercie największym magnesem jest plaża – w Kolumbii są one piaszczyste, z długim i łagodnym wejściem do morza, ale też i miejskie. W tej drugiej kategorii wszystkie bije na głowę plaża Bocagrande w Cartagenie, przy której znajduje się np. położony w ogrodzie hotel Caribe by Faranda Grand Hotel(w tej chwili w cenie 7500 zł za osobę). Osobom szukającym spokojniejszych miejsc warto polecić plaże w okolicach miejscowości Manzanillo del Mar (ok. 15 km od Cartageny) i hotele Estelar Playa Manzanillo (cena od 7100 zł za osobę) czy Dreams Karibana Cartagena Golf & SPA Resort.

Hotel Estelar Playa Manzanillo. Fot. materiał partnera

Wycieczki objazdowe

Objazdówki zawsze były (i są nadal) mocnym punktem oferty Rainbow, zwłaszcza w przypadku bardziej egzotycznych i trudniej dostępnych rejonów świata. Wśród oferty kolumbijskiej wybierać można z dwóch typów programów: bliższych, skupiających się na okolicach Cartageny i północnej części kraju (z cenami od 8000 zł/os.), oraz dalszych: obejmujących Kolumbię, ale też kraje ościenne (od 9000 zł). W sumie na zimę 2024/2025 zaproponowano 11 programów wycieczek objazdowych, w tym siedem programów 7+7 oraz cztery programy 14-dniowe, które zawsze kończą się kilkudniowym wypoczynkiem w wybranym hotelu.
I tak Egzotyka Light pozwala zwiedzić Kartagenę, Wyspy Różańcowe, lasy namorzynowe czy drugą co do wielkości wolierę w Ameryce Łacińskiej. W trakcie wyjazdu będzie też okazja poruszać się w rytmie rumby i salsy w kraju Shakiry, Juanesa i Gabriela Garcii Marqueza czy popływać canoe. Całość zamyka kilka dni wypoczynku nad Morzem Karaibskim. Dla bardziej aktywnych turystów polecamy program dla aktywnych, czyli cztery dni trekkingu w górach Sierra Nevada de Santa Marta połączone ze zwiedzaniem Zaginionego Miasta (Ciudad Perdida – kolumbijskiego Machu Picchu).

Cartagena. Fot. materiał partnera

Chyba najbardziej w atrakcje obfituje wycieczka „Cumbialumbia”, w trakcie której turyści zwiedzą zarówno stolicę Kolumbii Bogotę – urokliwe kolonialne miasto nad Morzem Karaibskim, Cartagenę de Indias – uznawaną za najpiękniejsze miasto kolonialne na świecie czy (nie)sławne Medellin (miasto Escobara), ale też wyjątkowe skarby przyrody. Także te wpisane na Listę światowego dziedzictwa UNESCO (znajduje się na niej także starówka Cartageny) – a więc dolinę palm woskowych Valle de Cocora, gdzie w programie przewidziano przejażdżkę konną i trekking wśród najwyższych palm na świecie, czy Guatape – miejscowość słynącą z ogromnego monolitu skalnego, z niesamowitym widokiem na okalające go jeziora. Z innych programów warto wspomnieć „Kolumbia Top 5”, czyli główne atrakcje kraju w pigułce, „Podróże z kawą” – połączone z wizytą w sercu kolumbijskiego regionu kawowego czy „Pogoda i przygoda”, w trakcie którego – oprócz wspomnianych już atrakcji – zaplanowano także wizytę w Parku Narodowym Tayrona czy w jednej z rdzennych wiosek indiańskich.

El Peñón de Guatapé. Fot. materiał partnera

Są też propozycję dla osób, które nie lubią ograniczać się do jednego kraju. W ramach oferty Rainbow Kolumbię można połączyć z Panamą (plus wizyta w dżungli u Indian oraz na archipelagu wysp San Blas), z Kostaryką i Panamą (z pocztówkowymi Bocas del Toro) czy z Ekwadorem i Wyspami Galapagos.

Co zobaczyć w trakcie urlopu w Kolumbii?

  • Cartagena: To urokliwe, kolonialne miasto nad Morzem Karaibskim, znane ze wspaniałej architektury, kolorowych fasad, historycznych fortyfikacji i wąskich uliczek. Starówka Cartageny jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
  • Bogota: Stolica Kolumbii, położona na wysokości ponad 2600 metrów nad poziomem morza, to nie tylko fascynująca historia, ale także nowoczesne dzielnice, muzea, galerie sztuki oraz pulsujące życie nocne. Monserrate, to góra w samym sercu miasta, z której rozpościera się imponujący widok na całą Bogotę.
  • Ciudad Perdida: Czyli „Zagubione Miasto”. To starożytne miasto indiańskie ukryte w górach Sierra Nevada. Jest jednym z najważniejszych stanowisk archeologicznych w regionie, a dostęp do niego wymaga trzydniowego trekkingu przez dżunglę.
  • Park Narodowy Tayrona: Położony na północ od Santa Marta park narodowy oferuje niesamowite widoki na Morze Karaibskie, białe plaże, tropikalne lasy deszczowe i rafy koralowe. To idealne miejsce dla miłośników natury, trekkingu i relaksu na plaży.
  • Medellín: Miasto to, kiedyś znane z problemów związanych z przestępczością, przeszło transformację i stało się symbolem odrodzenia. Obecnie może poszczycić się nowoczesną architekturą, kulturowymi wydarzeniami oraz ciekawymi muzeami.

Po więcej informacji o ofercie wypoczynku w Kolumbii zapraszamy na stronę Rainbow.

Materiał partnera