Pierwsza Noc Muzeów w Sopocie już 18 maja

18 maja odbędzie się pierwsza Noc Muzeów w Sopocie. Sopocka Organizacja Turystyczna, we współpracy z instytucjami kultury, przygotowała program sopockiej Nocy Muzeów.

Noc Muzeów to święto miłośników kultury i sztuki. W noc z 18 na 19 maja, będzie jedyna okazja do odwiedzenia wieczorową porą wszystkich najważniejszych obiektów kulturalnych w Sopocie i skorzystania z atrakcji przygotowanych specjalnie na to wydarzenie.

„Propozycji jest wiele – każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy do odkrywania uroków kurortu i zwiedzania wyjątkowych miejsc o nietypowej porze. Jestem przekonany, że z tej możliwości chętnie skorzystają zarówno mieszkańcy, jak i turyści” – mówi Bartłomiej Barski, prezes Sopockiej Organizacji Turystycznej.

Oprócz wystaw stałych, na wszystkich chętnych będzie czekać wiele atrakcji, tj.: spacer po terenie Hipodromu – ikony Sopotu (zwiedzanie trybun, stajni, krytych ujeżdżalni, miejsc niedostępnych na co dzień), warsztaty, gra terenowa i pokazy na Grodzisku, zwiedzanie sopockich teatrów „od kulis”, warsztaty plastyczne i oprowadzenie po najnowszych wystawach w Muzeum Sopotu, zwiedzanie połączone z poszukiwaniem Ducha Hansa zabytkowej piwnicy w Goyki 3 Art Inkubatorze, warsztaty rodzinne w Państwowej Galerii Sztuki i zwiedzanie wystawy Ewy Kuryluk, wystawa Usta Pełne Światła organizowana przez ASP w Gdańsku w kawiarni Dwie Zmiany, degustacja herbat i set dj-ski w Teatrze BOTO.

Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na stronie: www.nocmuzeow.sopot.pl.