Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

poniedziałek, 14 grudzień 2015 16:22

Kraków promował się na statku spacerowym w Amsterdamie

Napisane przez MG
Kraków promował się na statku spacerowym w Amsterdamie archiwum POT

W niedzielę 13 grudnia Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Amsterdamie zorganizował konferencję „Kraków, Come and Find Your Story" połączoną z wręczeniem dorocznej nagrody „Vriend van Polen" (Przyjaciel Polski).

Uczestniczyło w niej ponad trzydziestu dziennikarzy, blogerów, tour operatorów oraz dyplomatów.
Impreza odbyła się na statku pływającym po amsterdamskich kanałach.

Andrzej Pawluszek, wicedyrektor ZOPOT w Amsterdamie, powiedział: "Od dawna staramy się zaintrygować ciekawymi miejscami w Polsce naszych holenderskich partnerów. Dwa lata temu zorganizowaliśmy konferencję na prestiżowym Nyenrode University, w zeszłym roku w Muzeum Eye na wyspie a tym razem postanowiliśmy zorganizować event na przeszło stuletniej łodzi."

Dominika Szulc, dyrektor ZOPOT w Brukseli i Amsterdamie poinformowała o trwającej od października kampanii promocyjnej Krakowa na rynku niderlandzkim: "Kampania obejmuje emisję spotów w kinach, billboardy a także działania w internecie".

Gościem specjalnym wydarzenia była Magdalena Osuch z krakowskiego Urzędu Miasta, która opowiedziała o atrakcjach Krakowa a także podziękowała dziennikarzom za dotychczasową współpracę. W tym samym czasie Magdalena Stoch z amsterdamskiego ZOPOT rozdawała uczestnikom krakowskie korale, które cieszyły się niezwykłym powodzeniem.

Następnie honorowy Konsul Rzeczypospolitej Polskiej w Utrechcie Otto van Veen podzielił się z uczestnikami swoją fascynacją Krakowem. opowiedział m.in. o tym, jak wysłuchał hejnału zagranego przez znakomitego saksofonistę Cezariusza Gadzinę.

Powiedział m.in.: "Byłem w Polsce pewnie przeszło sto razy, ale mało które miasto zafascynowało mnie tak jak Kraków, to absolutna pierwsza liga europejskich destynacji city trips."

Ważnym punktem programu było również wręczenie dorocznej nagrody „Vriend van Polen" – Przyjaciel Polski. Otrzymała ją redaktor największego dziennika w Holandii Iris Hermans.

Andrzej Pawluszek skomentował: "To wyróżnienie jest nie tylko podziękowaniem za dotychczasową współpracę, ale przede wszystkim za to, że teksty o Polsce były napisane napisała z pasją i sercem."