Kraków promował się na statku spacerowym w Amsterdamie

archiwum POT

W niedzielę 13 grudnia Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Amsterdamie zorganizował konferencję „Kraków, Come and Find Your Story” połączoną z wręczeniem dorocznej nagrody „Vriend van Polen” (Przyjaciel Polski).

Uczestniczyło w niej ponad trzydziestu dziennikarzy, blogerów, tour operatorów oraz dyplomatów.
Impreza odbyła się na statku pływającym po amsterdamskich kanałach.

Andrzej Pawluszek, wicedyrektor ZOPOT w Amsterdamie, powiedział: “Od dawna staramy się zaintrygować ciekawymi miejscami w Polsce naszych holenderskich partnerów. Dwa lata temu zorganizowaliśmy konferencję na prestiżowym Nyenrode University, w zeszłym roku w Muzeum Eye na wyspie a tym razem postanowiliśmy zorganizować event na przeszło stuletniej łodzi.”

Dominika Szulc, dyrektor ZOPOT w Brukseli i Amsterdamie poinformowała o trwającej od października kampanii promocyjnej Krakowa na rynku niderlandzkim: “Kampania obejmuje emisję spotów w kinach, billboardy a także działania w internecie”.

Gościem specjalnym wydarzenia była Magdalena Osuch z krakowskiego Urzędu Miasta, która opowiedziała o atrakcjach Krakowa a także podziękowała dziennikarzom za dotychczasową współpracę. W tym samym czasie Magdalena Stoch z amsterdamskiego ZOPOT rozdawała uczestnikom krakowskie korale, które cieszyły się niezwykłym powodzeniem.

Następnie honorowy Konsul Rzeczypospolitej Polskiej w Utrechcie Otto van Veen podzielił się z uczestnikami swoją fascynacją Krakowem. opowiedział m.in. o tym, jak wysłuchał hejnału zagranego przez znakomitego saksofonistę Cezariusza Gadzinę.

Powiedział m.in.: “Byłem w Polsce pewnie przeszło sto razy, ale mało które miasto zafascynowało mnie tak jak Kraków, to absolutna pierwsza liga europejskich destynacji city trips.”

Ważnym punktem programu było również wręczenie dorocznej nagrody „Vriend van Polen” – Przyjaciel Polski. Otrzymała ją redaktor największego dziennika w Holandii Iris Hermans.

Andrzej Pawluszek skomentował: “To wyróżnienie jest nie tylko podziękowaniem za dotychczasową współpracę, ale przede wszystkim za to, że teksty o Polsce były napisane napisała z pasją i sercem.”