LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

wtorek, 27 styczeń 2015 09:11

CSR w turystyce

Napisane przez MG

Celem konferencji „Jak prowadzić skuteczny CSR?" zorganizowanej przez Studenckie Koło Naukowe „2B" Turystyki Biznesowej Grupy Uczelni Vistula.
było zapoznanie studentów z projektami realizowanymi przez różne sektory związane z branżą turystyczną.

Rok temu w tej samej uczelni odbyła się pierwsza edycja konferencji CSR „CSR w zarzadzaniu wydarzeniami – obowiązek czy luksus?". Jej program był skierowany na poznanie istoty CSR, a także zagadnień związanych z ochroną środowiska i rozwiązań, w które inwestują przedsiębiorstwa z w ramach strategii odpowiedzialnego biznesu (patrz artykuł: SGTiR kształci w zakresie CSR w turystyce).
W tym roku jako priorytetowe zagadnienie studenci wybrali odpowiedzialne i etyczne postępowanie biznesu względem grup społecznych. W tegorocznej edycji zaprezentowali swoje projekty CSR przedstawiciele branż: hotelarskiej, turystycznej, bankowej, farmaceutycznej oraz sektorów NGO i MŚP, m.in.: Warsaw Marriott Hotel, touroperator Chris- Turystyka i Rekreacja, Glaxo Smith Klein oraz Bank Zachodni WBK.

Bozhena Magurchak, koordynatorka konferencji ze Studenckiego Koła Naukowego Turystyki Biznesowej „2B" w Szkole Głównej Turystyki i Rekreacji, powiedziała: „Chcieliśmy pokazać na rzeczywistych przykładach, jak firmy mogą wspierać swoich pracowników i lokalne społeczności, jaką ofertę mogą skierować do studentów, w jaki sposób mogą się otworzyć na najbardziej potrzebujących. Projekt przyniesie korzyści studentom, którzy powiększyli swoją wiedzę z zakresu CSR bezpośrednio od praktyków zajmujących się odpowiedzialnym biznesem na co dzień, natomiast prelegenci mieli unikalną możliwość podzielenia się swoim doświadczeniem z przyszłymi specjalistami w branży turystycznej."

Ostatnim punktem programu Konferencji CSR było wręczenie 22 Certyfikatów Travelife dla Menedżerów Zrównoważonego Rozwoju, którzy wzięli udział w II edycji szkolenia zrealizowanego w ramach projektu CSR TOUR w SGTiR w Warszawie