Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

wtorek, 27 styczeń 2015 09:11

CSR w turystyce

Napisane przez MG

Celem konferencji „Jak prowadzić skuteczny CSR?" zorganizowanej przez Studenckie Koło Naukowe „2B" Turystyki Biznesowej Grupy Uczelni Vistula.
było zapoznanie studentów z projektami realizowanymi przez różne sektory związane z branżą turystyczną.

Rok temu w tej samej uczelni odbyła się pierwsza edycja konferencji CSR „CSR w zarzadzaniu wydarzeniami – obowiązek czy luksus?". Jej program był skierowany na poznanie istoty CSR, a także zagadnień związanych z ochroną środowiska i rozwiązań, w które inwestują przedsiębiorstwa z w ramach strategii odpowiedzialnego biznesu (patrz artykuł: SGTiR kształci w zakresie CSR w turystyce).
W tym roku jako priorytetowe zagadnienie studenci wybrali odpowiedzialne i etyczne postępowanie biznesu względem grup społecznych. W tegorocznej edycji zaprezentowali swoje projekty CSR przedstawiciele branż: hotelarskiej, turystycznej, bankowej, farmaceutycznej oraz sektorów NGO i MŚP, m.in.: Warsaw Marriott Hotel, touroperator Chris- Turystyka i Rekreacja, Glaxo Smith Klein oraz Bank Zachodni WBK.

Bozhena Magurchak, koordynatorka konferencji ze Studenckiego Koła Naukowego Turystyki Biznesowej „2B" w Szkole Głównej Turystyki i Rekreacji, powiedziała: „Chcieliśmy pokazać na rzeczywistych przykładach, jak firmy mogą wspierać swoich pracowników i lokalne społeczności, jaką ofertę mogą skierować do studentów, w jaki sposób mogą się otworzyć na najbardziej potrzebujących. Projekt przyniesie korzyści studentom, którzy powiększyli swoją wiedzę z zakresu CSR bezpośrednio od praktyków zajmujących się odpowiedzialnym biznesem na co dzień, natomiast prelegenci mieli unikalną możliwość podzielenia się swoim doświadczeniem z przyszłymi specjalistami w branży turystycznej."

Ostatnim punktem programu Konferencji CSR było wręczenie 22 Certyfikatów Travelife dla Menedżerów Zrównoważonego Rozwoju, którzy wzięli udział w II edycji szkolenia zrealizowanego w ramach projektu CSR TOUR w SGTiR w Warszawie