Nekera – boom na polski produkt
Jaka jest recepta sukcesu Nekery? Wakacyjne oferty z LOT i Corendona pomogły operatorowi? Jakie są plany na przyszłość?
Nekera jest młodziutkim tour operatorem. Zbudowanym przez profesjonalistów w przeszłości pracujących dla tuzów rynkowych jak Neckermann czy TUI. Jej debiut przypadł dość nieszczęśliwie na czas pandemii. Paradoksalnie to okazuje się być jednym ze składników sukcesu (produkt Polska). Nie bez znaczenia jest też wsparcie inwestora w postaci portalu Triverna.pl.
Polski produkt (tańszy od booking.com) receptą na sukces Nekery
To co wydawało się niewykonalne, czyli sprzedaż pakietów po Polsce, stało się w dobie pandemii receptą na przeżycie i zbudowanie zdrowej/dodatkowej nogi w biznesie. Polski produkt Nekery w sezonie lato 2020 sprzedał się bowiem bardzo dobrze.
Receptą na sukces okazały się doskonałe relacje z hotelarzami. To one pozwoliły na osiągniecie niemożliwego, to jest oferty tańszej i o bardziej dostępnej niż ta obecna na booking.com. Hotelarze zaufali touroperatorowi, ten odwdzięczył się istotną wolumenowo sprzedażą. Nie bez znaczenia było zmęczenie dyktatem Booking.com, którego prowizje sięgają przecież miejscami 30 proc..
Polski produkt Nekery został dobrze przyjęty przez multiagentów, jak Wakacje.pl. To jest zaś dla tego operatora kluczowe. Nie ma on bowiem w krótkiej perspektywie szansy na zbudowanie powszechnie znanej marki wśród indywidualnych klientów, pośrednicy są więc jego oczkiem w głowie.
Tytaniczna inwestycja w relacje i edukacje agentów
I tu dotykamy kolejnego składnika sukcesu. Zespól Nekery włożył i nadal wkłada tytaniczną prace w proces edukowania i informowania agentów o nowych produktach touroperatora. Organizowane periodycznie webinaria jak i telekonferencje mają być wyróżnikiem Nekery na rynku. Wydaje się, iż takie podejście przynosi pożądany efekt.
Szczególnie, że zarówno oferta cenowa pakietów zagranicznych jak i polityka prowizyjna są na poziomie rynkowym, jeśli chodzi o ich konkurencyjność.
Synergia ze współpracy z inwestorem Triverna.pl daje znaczne korzyści
Swoje do sukcesu Nekery dokładają/łożą też synergia z inwestorem jakim jest Triverna. Baza klientów, relacje z hotelami jak i wiedza e-commerce stanowią istotne atuty, jakimi obie strony mogą się dzielić. Nie jest to tylko działanie w jedną stronę. Specjalizującą się do tej pory w krótkich /weekendowych ofertach Triverna może też pozyskać cenny know-how od Nekery. Szczególnie w zakresie produktu do Chorwacji czy narciarskiego.
Dynamiczne pakietowanie z LOT i Corendonem – konkurencyjne ceny (dla 2+2)
Touroperator nie mógł nie dostrzec też popularności dynamicznego pakietowania. Tu także sytuacja rynkowa zdaje się go wspierać. LOT uruchamiając połączenia w ramach akcji LOT na Wakacje, zwolnił niejako touroperatora z ryzyka rezerwacji własnych charterów. Na pomoc przychodzą też charter-mixowe loty Corendona.
Corendon poleci do Antalyi i portów greckich – ciekawa oferta na bilety indywidualne
W oparciu o tych dwóch przewoźników można zbudować ciekawą ofertę. Tak też zrobiono. Oferta do Grecji, Bułgarii i Turcji jest naprawdę konkurencyjna. Szczególnie w przypadku tych 2 pierwszych krajów. Turecki zaś produkt 5 gwiazdkowy jest tym gdzie Nekera widzi swoja przewagę .Operator chwali się szczególnie atrakcyjnością oferty 2+2.
Prawdziwe nowości (dynamiczne pakietowanie egzotyka) nadejdą w sezonie zima 2021/2
Management Nekery wywodzący się w dużej mierze z Neckermanna ma świadomość przewagi, jaką była dla tego agenta opcja dynamicznego pakietowania. Szczególnie na kierunkach karaibskich. To m.in one wszak święcą teraz triumfy w sprzedażach z Polski.
Kolejnym więc krokiem będą inwestycje technologiczne które pozwolą Nekerze skutecznie dołączyć do wyścigu o pasażera łaknącego egzotyki. Z pewnością celem będzie przygotowanie się do oferty zima 2021/2. Tu także z pomocą może przyjść LOT – spodziewane połączenia do Emiratów a być może także do Cancun, będą prawdziwym darem dla operatów takich jak Nekera.
Czekamy na ofertę zimową, a tymczasem warto sprawdzić też tę przygotowaną w oparciu o rejsy LOTu i Corendona na lato 2021.
Czy Nekera będzie pierwszym TO, który zbuduje nowoczesny/powtarzalny produkt Polska
Nekera ma dużą szasnę zbudować świadomość swojej marki wśród klientów właśnie na produkcie Polska. Atrakcyjny cenowo, bogatszy i z lepszą dostępnością kontent hotelowy jest jednym ze składowych “polskiego” sukcesu.
Kompaktowość Nekery jest także w tym obszarze dużym atutem, produkt Polski może być rentowną i ważną nogą biznesu dla tego operatora. Nigdy nie będzie jednak takowym dla gigantów rynku jak Itaka czy Rainbow, po prostu są oni za duzi.
Jak można zbudować dodatkową wartość z Intercity czy Panek Carsharing?
W ramach polskiego produktu można też jeszcze pokusić się o dalsze prace. Jego wzbogacenie mogłoby polegać na współpracy z PKP Intercity czy LOT-em, szczególnie w ramach połączeń Północ-Południe Polski. Tu właśnie jest główna wartość dodana dla klienta. Oszczędza on bowiem czas. Podróż pociągiem czy samolotem to także dodatkowa frajda dla najmłodszych.
Ciekawym partnerem mógłby być też Panek Carsharing, przejechanie się autem retro lub elektrykiem mogłoby wnosić do podróży po Polsce element przygody/technologicznego doświadczenia. Z pewnością podobnych pomysłów w produktowym zespole Nekery nie zabraknie.
Panek – lider car-sharingu i elektromobilności da impuls innowacji w segmencie podróży służbowych
POWIĄZANE WPISY
8 października 2024
eSky.pl: Włochy, Hiszpania i Grecja na czele najpopularniejszych kierunków na jesienne city breaki
Jesień jest jedną z najlepszych pór roku, by zorganizować city break. Przyjemniejsze,…
0 Komentarzy7 Minuty
8 października 2024
Biura podróży – niskie ceny imprez turystycznych nadal się utrzymują
W ubiegłym tygodniu średnia cena wycieczek z wylotami pomiędzy 4 i 10 sierpnia 2025…
0 Komentarzy4 Minuty
8 października 2024
Promocja turystyczna na miarę budżetu. Jak wyróżnić się w social media?
Jednym z punktów programu XV Forum Promocji Turystycznej będzie prelekcja Kacpra…
0 Komentarzy1 Minuty
7 października 2024
Polska i Korea w jednym miejscu. KTO zorganizowała workshop dla przedstawicieli branży turystycznej
30 września 2024 roku w warszawskim hotelu InterContinental odbyło się wydarzenie –…
0 Komentarzy1 Minuty
7 października 2024
Łukasz Habaj: kupując Thomasa Cooka nabyliśmy rozpoznawalność marki. Konkurujemy z touroperatorami o tego samego klienta
Kupując Thomasa Cooka po atrakcyjnej cenie eSky nabył rozpoznawalność na rynkach Europy…
0 Komentarzy24 Minuty
7 października 2024
Siła kobiet w turystyce. Czy zbliżamy się do równych szans?
W trakcie XV Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie się 29 października 2024 roku w…
0 Komentarzy1 Minuty
5 października 2024
Afera dziennikarza BBC. Brak wózków pokładowych dotyczy większości przewoźników
Frank Gardner, dziennikarz BBC podróżując z Warszawy do Londynu spotkał się z brakiem…
0 Komentarzy3 Minuty
4 października 2024
Tabarka – w poszukiwaniu prawdziwej Tunezji
Położona tuż przy granicy z Algierią Tabarka zachwyca plażami i świetnymi warunkami do…
0 Komentarzy5 Minuty
3 października 2024
Zmiany w Turystycznym Funduszu Pomocowym. Pożyczki będą zastąpione bezpośrednimi wypłatami
Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) czeka istotna zmiana. Nowelizacja ustawy zakłada, że…
0 Komentarzy5 Minuty
[…] Nekera – boom na polski produkt […]