Corendon poleci do Antalyi i portów greckich – ciekawa oferta na bilety indywidualne

corendon
fot. Corendon

Jaką ofertę dla klienta indywidualnego przygotował Corendon? Czy zalety turystyczne Antalyi pomogą linii w skutecznej sprzedaży rejsów? 

Tureckie linie charterowe nie rezygnują z walki o polskiego klienta. W sezonie 2021 ponownie zaoferują sporo połączeń poza macierzystą Antalyią, także do  portów lotniczych w Grecji .

Warszawa i Katowice dostaną najwięcej połączeń

Tradycyjnie największymi beneficjentami ekspansji tureckiego przewoźnika są Warszawa i Katowice. W obydwu przypadkach w systemach pojawiły się rejsy do Antalyi, Heraklionu i Rodos. Taki wybór nie może dziwić , obydwa  polskie miasta generują największe potoki pasażerskie.

Jeżeli chodzi o politykę cenową to widać wyraźnie nieco niższe ceny na wyloty z Katowic. Być może presja i konkurencja charterowa z tego miasta jest dużo większa. Ceny z Warszawy są nieco wyższe wciąż znajdziemy jednak atrakcyjne oferty na bilety indywidualne, w cenach od 150 Euro brutto za bilet w dwie strony.

Dodatkowo aż do 14 lutego trwa promocja first minute. W jej ramach możemy kupić bilety nawet z 25% zniżką.

Jest to interesująca oferta w porównaniu z pojawiającymi się cenami LOTu do Aten czy Nicei w granicach 1000 zl za bilet dla 1 osoby. Corendon jest tu niewątpliwie konkurencyjny.

Lotniska regionalne też się cieszą – Wrocław Poznań Gdańsk i Rzeszów dostały swoje połącznia

Trochę radości także na lotniskach regionalnych. Tureckie linie zaoferowały bowiem rejsy do Antalyi z kilku z nich. W trudnych czasach, gdy część z lotnisk (jak Łódź) myśli o zamknięciu się na ruch pasażerski jest to dobra wiadomość. I tak do tureckiego kurortu polecimy z Wrocławia , Gdańska. Poznania i Rzeszowa.

Atrakcje Antaly to nie tylko plaże – golf, turystyka kulturowa, pielgrzymki czy incentive

Baza Corendona w macierzystej Antalyi jest ciekawym kierunkiem umożliwiającym budowę różnorakiego produktu turystycznego. Poza klasycznym sun&fun mamy tu bowiem ofertę dla golfistów, fanów nurkowania, pielgrzymów czy wycieczki objazdowe (Kapadocja). Blisko jest też szmaragdowe jezioro i rafting na rzece Manavgat a nawet góry. Kilka biur w Polsce stara się budować w oparciu o tą właśnie destynacje unikalne propozycje wyjazdowe.

Oddzielną kwestią jest atrakcyjność kierunku dla grup Incentive. Region daje chyba jedną z najlepszych relacje cena/jakość jeżeli chodzi o ofertę hotelową. W ciężkich czasach bezpośredni rejs może być wielkim atutem. Możliwości podróży tranzytowych stale się komplikują, o czym przypominają bieżące problemy polskich turystów którzy wylecieli ostatnio z Berlina na Maderę/ do Portugali.

Lotnisko Berlin – mniejsze możliwości dla dojeżdżających z Polski „pasażerów tranzytowych”

Dynamiczne pakietowanie i reprezentacja w Polsce dodatkowymi atutami

Linia mocno pracuje też nad tym by poszerzyć skale dystrybucji swoich biletów. Z pewnością jej oferta będzie dostępna w ramach dynamicznego pakietowania oferowanego przez Merlinx czy Bluevendo. To pomoże dotrzeć do mniejszych ale niezwykle skutecznych agentów. To dzięki nim dynamiczne pakietowanie święci obecnie wielki triumf w Polsce.

Nie mniejszą zaletą jest posiadanie odpowiedzialnego za rynek polski managera. Alpaslan Unsal jest do dyspozycji polskich agentów. Pomaga przy wycenia grup , może też doradzić w zakresie oferty hotelowej. Wszak linie Corendon są częścią większego holdingu turystycznego który w swojej ofercie ma także szeroki wybór hoteli.

Andrzej Kawałek

Ekspert ds. podróży służbowych


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center