Nekera wprowadza testy na koronawirusa do systemów rezerwacji i daje za nie prowizję agentom

Agenci Nekera na Słowacji szczycie Chopoku
Agenci Nekera na szczycie Chopoku / fot. JB

Touroperator Nekera uruchomił możliwość sprzedaży testów na Covid-19 za pośrednictwem agentów. Do rezerwacji wyjazdu można dodać kupno testu PCR lub antygenowego w MerlinX lub Sykon. Agenci otrzymują za ich sprzedaż prowizję w wysokości 9 proc. brutto.

W Nekerze test PCR kosztuje 275 zł, zaś antygenowy – 75 zł i w cenie tej zawarta jest prowizja agencyjna w wysokości 9 proc. brutto. Dodatkowo klienci mogą dokupić tłumaczenie testu na język angielski w cenie 30 zł. Klienci, rezerwując wyjazd, mogą zamówić jeden test przed wylotem albo od razu dwa – również na powrót. Testy można zamawiać w momencie dokonywania rezerwacji lub poprzez helpdesk Nekera w dowolnym momencie przed wyjazdem (tak aby, laboratorium mogło wykonać test, zgodnie z czasem określonym dla danego kierunku podróży).

Test na SARS-COV2 w MerlinX i Sykon

„Zdecydowaliśmy się wprowadzić tę usługę z kilku powodów. Po pierwsze, Polska ma najdroższe testy PCR w Europie, a ich cena się nie zmienia. Umożliwienie klientom dostępu do produktu w niższej cenie, leży w interesie biur podróży. Po drugie, testy są w niektórych przypadkach niezbędne, aby wyjechać, więc klient i tak musi je kupić. Agent, sprzedając test, też wykonuje pracę, więc powinien zostać za nią wynagrodzony” – tłumaczy Maciej Nykiel, prezes Nekery.

„Ułatwiamy też całą procedurę, wprowadzając taką usługę do systemów rezerwacyjnych. Jednym kliknięciem agent może więc dokładać do rezerwacji test albo dwa, w zależności od potrzeb klienta. Usługa jest na umowie, razem z innymi dodatkowymi produktami, takimi jak ubezpieczenie” – dodaje.

Sprzedając testy Nekera współpracuje z firmą Diag, która posiada laboratoria w całej Polsce. Gdy agent sprzedaje usługę, powinien zaznaczyć interesujące klienta badanie (np. SARS CoV-2 metoda RT-PCR wymaz) i wówczas zobaczy w systemie punkty diagnostyczne, w których można pobrać materiał na to badanie. Prowizja doliczana jest automatycznie. Klient otrzymuje kod, który przedstawia w punkcie diagnostycznym, wyniki otrzymuje zaś elektronicznie.

Nekera sprzedaje pobyty na majówkę

„Wróciło zainteresowanie wyjazdami, zarówno zagranicznymi jak i polskimi. Biura podróży odżyły, znowu mamy kolejki przed agencjami turystycznymi. Widać, że ludzie chcą wyjeżdżać. Interesuje ich również majówka w Polsce” – mówi Maciej Nykiel.

„Zdecydowaliśmy się również, zgodnie z przepisami, umożliwić Polakom wyjazd do obiektów uprawnionych do przyjmowania turystów już w weekend majowy. Mamy ich w sprzedaży około 30. Są to sanatoria, więc aby zarezerwować pobyt, trzeba dokupić np. usługę spa. Obiekty te funkcjonują nad morzem i w górach. Informacja szybko się rozniosła, a klienci chcą już wyjeżdżać” – dodaje.

Nekera ma w ofercie otwarte już w majówkę hotele, które świadczą usługi „pakietów rehabilitacyjnych”. Aby spędzić wypoczynek w takim ośrodku, nie jest potrzebne żadne skierowanie, a ew. diagnoza odbywa się na miejscu.

Nekera – boom na polski produkt

Marzena Markowska

Redaktorka Naczelna portalu WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center