Cypr zaprezentował swoją ofertę na spotkaniach w Polsce

W dniach 8-10 kwietnia 2024 roku w Warszawie, Krakowie i Katowicach odbyły się Warsztaty Cypryjskie zorganizowane przez Ministerstwo Turystyki Cypru. Podczas wydarzenia miały miejsce prezentacje dotyczące atrakcji turystycznych na Cyprze oraz spotkania biznesowe, które umożliwiły nawiązanie partnerskich relacji i wymianę doświadczeń.

W zeszłym roku Cypr odwiedziło 273,8 tys. polskich turystów. Ta wyspa to idealne miejsce na wyjazd przez cały rok. Zapewnia nie tylko dobrą pogodę i krystalicznie czyste wody, ale także 72 plaże z Błękitną Flagą. Bogata historia, sięgająca 11 tys. lat oraz dziedzictwo kulturowe przyciągają miłośników historii.

„Najpopularniejsze destynacje turystyczne wśród Polaków różnią się w zależności od ich potrzeb i zainteresowań. Na przykład, wiele rodzin wybiera okolice Ayia Napa i Protaras, gdzie znajdują się liczne piaszczyste plaże. Wybierają ją też ci, którzy są bardziej zainteresowani naturą” – mówi Doros Georgiades, szef wydziału ds. współpracy międzynarodowej w cypryjskim Ministerstwie Turystyki.

Gościnność mieszkańców oraz dogodne połączenia lotnicze z siedmiu miast Polski ułatwiają podróż na tę wyspę. Krótki czas lotu z Polski, zaledwie trzy godziny oraz obecność dwóch międzynarodowych lotnisk – Larnaka i Pafos – sprawiają, że dotarcie na Cypr jest proste i wygodne. Cypr także stale pracuje nad projektami mającymi na celu wsparcie turystyki poza sezonem, co ma na celu stworzenie dodatkowych możliwości dla podróżujących i zachęcenie ich do odwiedzenia wyspy także poza okresem wakacyjnym.

„Cypr pracuje nad wieloma projektami mającymi na celu wsparcie turystyki poza sezonem. Jednym z najbardziej obiecujących projektów jest „Heartland of Legends” – ogromna trasa obejmująca obszary wiejskie. Zaczęliśmy nad nią pracować dwa lata temu i nadal ją udoskonalamy oraz włączamy do niej nowe przedsiębiorstwa. Celem projektu jest stworzenie trasy, przy której znajdowałyby się liczne małe przedsiębiorstwa i atrakcje, takie jak warsztaty rękodzielnicze, winnice i inne aktywności, aby podróżujący mogli cieszyć się różnorodnymi doświadczeniami” – dodaje Doros Georgiades.

Bogata oferta dla każdego

Wyspa, mimo swojego niewielkiego rozmiaru, oferuje gamę możliwości dla wyspecjalizowanych wyjazdów. Od wyjazdów MICE po romantyczne podróże poślubne, pielgrzymki, wyjazdy sportowe, kulturalne, kulinarne, zdrowotne, aż po relaksujące wyjazdy mindfulness czy do ośrodków spa. Dodatkowo szlakiem cypryjskich winnic czy restauracji z lokalną kuchnią można odkrywać różnorodność smaków i aromatów.

Na Cyprze działają też liczne firmy, które dzięki kontaktom i znajomości terenu przygotowują programy pobytu łączący pracę z wypoczynkiem. Dodatkowo Cypryjskie Biuro Kongresowe udziela wsparcia organizatorom wyjazdów MICE na Cyprze, oferując zarówno merytoryczną, jak i finansową pomoc. Na ich stronie internetowej można znaleźć listę dostępnych DMCs, hoteli konferencyjnych, informacje o miejscach konferencyjnych poza hotelami oraz propozycje aktywności typu team building. Dodatkowo, strona zawiera informacje o rządowych programach wsparcia oraz możliwościach wykorzystania stanowisk archeologicznych do organizacji wydarzeń firmowych.