FlixBus zorganizował piątą edycję Akademii Kierowcy

FlixBus w dniach 26 i 27 października przeprowadził kolejną serię szkoleń dla kierowców, które odbywają się w cyklu pod nazwą Akademia Kierowcy. To już piąta edycja wydarzenia, a począwszy od kwietnia 2019 roku FlixBus przeszkolił w ramach wszystkich szkoleń ponad 270 kierowców.

FlixBus oferuje największą siatkę połączeń w całej Europie i na świecie, dbając przy tym o najwyższe standardy bezpieczeństwa. W związku z tym, Flix przynajmniej raz w roku zapewnia odpowiednie przeszkolenie swoich kierowców, aby byli oni jak najlepiej przygotowani do wszelkich sytuacji na drodze, w tym również tych najbardziej niebezpiecznych, jak wypadki lub trudne warunki pogodowe. Dlatego też począwszy od 2019 roku polski oddział FlixBusa organizuje dla swojej załogi kierowców treningi z profesjonalistami, podczas których uczestnicy mogą doskonalić swoje umiejętności bezpiecznej jazdy.

„We FlixBusie bezpieczeństwo jest najwyższym priorytetem, o czym świadczy między innymi flota nowoczesnych autobusów, którymi obsługujemy nasze kursy. Jednak wysokiej klasy pojazdy to nie wszystko. Aby mieć pewność, że pasażerowie mogą na nas liczyć w zakresie naszych standardów bezpieczeństwa, musimy stale dbać o kompleksowe szkolenia kierowców oraz polegać na ich doświadczeniu”– mówi Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce, Ukrainie i krajach bałtyckich.

„Celem Akademii Kierowcy jest więc umożliwienie naszym kierowcom przećwiczenia skomplikowanych manewrów i sytuacji kryzysowych w specjalnie do tego zaaranżowanych warunkach. Jak sami uczestnicy przyznają – doświadczenie to jest bezcenne i pozwala dobrze przygotować się do sytuacji, które realnie mogą zdarzyć się w czasie prowadzenia pojazdu” – dodał.

W tegorocznej edycji Akademii Kierowcy wzięło udział 60 kierowców FlixBusa z Polski i Ukrainy, którzy korzystając z pięciu autobusów, mieli okazję utrwalić zasady bezpiecznej jazdy i sposobów działania systemów bezpieczeństwa, a także doświadczyć sytuacji awaryjnych na drodze.

W modułach szkoleniowych uwzględniono m.in. hamowanie awaryjne z równoczesnym ominięciem przeszkody, a także porównanie drogi hamowania na płycie poślizgowej. Ponadto, kierowcy mogli doskonalić swoją technikę jazdy w zakresie opanowywania podsterowności oraz reakcji na poślizg podsterowny  podczas ćwiczeń na specjalnie zaaranżowanym do tego torze poślizgowym. Uczestnicy mieli także okazję doświadczyć różnicy w dokonywaniu slalomu technicznego podczas skupienia oraz w sytuacji rozproszonej uwagi przy jednocześnie prowadzonej rozmowie telefonicznej.

W ramach kolejnego modułu kierowcy odbyli ćwiczenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy w sytuacji kryzysowej. W tym celu została przygotowana symulacja zderzenia drogowego, a uczestnicy mogli przećwiczyć umiejętności związane z zabezpieczaniem miejsca zdarzenia oraz udzielaniem pomocy rannym osobom, czyli między innymi kierowanie ewakuacją, tamowanie krwotoków, przeprowadzanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, czy też korzystanie z apteczki.

FlixBus połączy Wrocław z Kijowem