FlixBus połączy Wrocław z Kijowem

fot. FlixBus

FlixBus ogłosił uruchomienie nowego połączenia na trasie Wrocław-Kijów. Jest to pierwsze bezpośrednie połączenie między tymi dwoma miastami w ofercie przewoźnika. Pierwszy kurs zaplanowano na czwartek 23 czerwca 2022. Autobusy będą kursować na tej trasie cztery razy w tygodniu.

Nowa linia FlixBusa na trasie Wrocław-Kijów będzie kursować z Wrocławia we wtorki, środy, piątki i soboty. Z Kijowa natomiast autobusy będą wyruszać w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki.

„Dzięki nowej linii nie tylko po raz pierwszy połączymy bezpośrednio Wrocław i Kijów, ale też wzmocnimy ofertę pomiędzy Krakowem i Lwowem, gdzie obserwujemy ogromne zapotrzebowanie na bezpieczne, wygodne i przystępne cenowo podróże“ – komentuje Michał Leman, dyrektor FlixBusa w Polsce, Ukrainie i krajach bałtyckich.

„Cała aktualna oferta połączeń FlixBusa w Ukrainie została zaprojektowana w taki sposób, aby podróżowanie po Ukrainie odbywało się w ciągu dnia, poza godzinami policyjnymi w ukraińskich miastach“ – dodaje.

Ponadto w czerwcu FlixBus uruchomił także dodatkowe połączenie na trasie Kijów-Warszawa. W sumie dostępnych jest już 10 bezpośrednich międzynarodowych połączeń FlixBusa z Ukrainy do Polski, Czech i na Węgry.

Dzięki rozbudowanej siatce połączeń FlixBusa oraz możliwości dogodnych przesiadek z Ukrainy można z łatwością dotrzeć do większości europejskich miast.

„Ze względu na to, że wiele osób wraca do swoich domów w Ukrainie, ale także wiele osób
nadal z niej wyjeżdża, staramy się, aby podróże na tych relachach były jak najbardziej dostępne. Pomimo zwiększonego popytu i rosnących kosztów eksploatacyjnych, na liniach ukraińskich nadal utrzymujemy ceny biletów na najniższym możliwym poziomie“ – podsumował Leman.

FlixBus – prawie 350 miast w letnim rozkładzie