PLL LOT rozpoczyna kampanię rekrutacyjną dla pilotów

12 kwietnia rozpoczęła się kampania rekrutacyjna skierowana do pilotów pragnących dołączyć do załogi kokpitowej Polskich Linii Lotniczych LOT. Powiększenie kadry pilotów stanowi jeden z celów realizacji strategii narodowego przewoźnika na lata 2024-2028.

Polskie Linie Lotnicze LOT realizują swoje założenia strategii na lata 2024-2028, która zakłada m.in. rozbudowę floty oraz powiększanie siatki połączeń. Narodowy przewoźnik koncentruje się na rozbudowie połączeń regionalnych oraz dalekiego zasięgu do Ameryki Północnej i Azji, aby zapewnić wzrost liczby pasażerów i ruch tranzytowy na trasie Azja-Ameryka Północna. Już w tym roku narodowy przewoźnik odbył inauguracyjny rejs do stolicy Uzbekistanu – Taszkentu, wznowił połączenie do Aten, a od czerwca pojawią się kolejne dwa nowe kierunki – Rijad w Arabii Saudyjskiej oraz rumuńska Oradea.

Pilot the future – rekrutacja do załogi kokpitowej

Zakładane w strategii zmiany rozwoju wiążą się z potrzebą pozyskiwania nowych talentów i rozbudowaniem programów rekrutacyjnych. Pilot the future – pod takim hasłem PLL LOT zachęcają pilotów, którzy chcą dołączyć pod skrzydła narodowego przewoźnika. Załoga kokpitowa w LOT to grupa wybitnych ekspertów, a jej siła oparta jest na wielu ważnych filarach, które czynią PLL LOT stabilną i rozwojową firmą

To, co wyróżnia LOT to nowoczesna i zróżnicowana flota, zapewniająca wszystkim pilotom niezwykłe możliwości awansu zawodowego. Rozpoczynając współpracę, piloci mają perspektywę jednej z najlepszych ścieżek kariery w regionie: od samolotów odrzutowych wąskokadłubowych, takich jak Embraer i Boeing 737, kończąc na szerokokadłubowych Boeingach 787 Dreamliner.

PLL LOT gwarantują szkolenia na wybrany typ samolotu oraz stałą bazę w Warszawie. Warto podkreślić, że w dotrzymywaniu najwyższych standardów szkoleniowych pilotom LOT-u pomaga Polska Akademia Lotnicza, która umożliwia całoroczny dostęp do szkoleń i nowoczesnych symulatorów.

„Branża lotnicza notuje dynamiczny wzrost z roku na rok. Najnowsze prognozy IATA potwierdzają, że w latach 2023-2040 ruch pasażerski będzie rósł 4,2 proc. rocznie, osiągając blisko 8 mld pasażerów w 2040 roku. Oznacza to dwukrotny wzrost światowego ruchu pasażerskiego względem 2019 roku. Polskie Linie Lotnicze LOT w odpowiedzi na te prognozy oraz realizację strategii, aktywnie zachęcają do dołączenia do załogi kokpitowej. Jako narodowy przewoźnik o globalnym zasięgu dokonujemy szeregu innowacji w obszarze technologii oraz stale powiększamy siatkę połączeń i nie mam wątpliwości, że praca dla firmy spod znaku żurawia to ogromny powód do dumy. Serdecznie więc zapraszam do zgłoszeń” – podkreśla Dorota Dmuchowska, członek zarządu ds. operacyjnych PLL LOT

Działania promujące

Do udziału w rekrutacji zachęcają członkowie załogi kokpitowej PLL LOT. Pierwszy materiał video dostępny jest już na kanale YouTube. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia! A jeśli ciekawi Cię, jak wygląda Dzień z życia pilota, polecamy materiał z udziałem Łukasza Kulpy, Pierwszego Oficera B737 – link.