Reklama

Reklama

Reklama

piątek, 09 grudzień 2016 11:27

Na Chopoku i w Tatrach Wysokich zaczęła się zima

Napisane przez MG
Trasy w Tatrzańskiej Łomnicy Trasy w Tatrzańskiej Łomnicy archiwum SACR

W ostatnią sobotę na Chopku otwarto 9 kilometrów tras zjazdowych, które pokrywa około pół metra śniegu. W ten weekend po obu stronach Chopoka będzie można jeździć już po 19 kilometrach naśnieżonych tras.

Z kolei Tatrach Wysokich w Szczyrbskim Jeziorze czynnych będzie 3,9 km tras, zaś w Tatrzańskiej Łomnicy - 4,7 km. W tej pierwszej stacji panują bardzo dobre warunki, leży już 50 cm śniegu a pierwszą otwartą trasa będzie Esíčko. W Tatrzańskiej Łomnicy jako pierwsze otwarte będa trasy: Štart Západ, Štart Východ, Čučoriedky Západ a Čučoriedky Východ. Na najwyżej położonej na Słowacji trasie - z Łomnickiego Siodła - sytuacje sprawdzano ratrakami. Obecnie leży tam 60 cm śniegu.

Juraj Jancik, naczelnik kolejki linowej powiedział: “Stan trasy z Łomnickiego Siodła jest na razie dobry. Trzeba pamiętać, że ten stok polega tylko na naturalnym śniegu, nie dośnieżamy go. Prognozy zapowiadają na najbliższy tydzień opady śniegu i liczymy na to duzo naturalnego sniegu na Łomnickim Siodle. Chcielibyśmy te trasę otworzyć na Święta Bożego Narodzenia.”

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.