Na Chopoku i w Tatrach Wysokich zaczęła się zima

archiwum SACR

W ostatnią sobotę na Chopku otwarto 9 kilometrów tras zjazdowych, które pokrywa około pół metra śniegu. W ten weekend po obu stronach Chopoka będzie można jeździć już po 19 kilometrach naśnieżonych tras.

Z kolei Tatrach Wysokich w Szczyrbskim Jeziorze czynnych będzie 3,9 km tras, zaś w Tatrzańskiej Łomnicy – 4,7 km. W tej pierwszej stacji panują bardzo dobre warunki, leży już 50 cm śniegu a pierwszą otwartą trasa będzie Esíčko. W Tatrzańskiej Łomnicy jako pierwsze otwarte będa trasy: Štart Západ, Štart Východ, Čučoriedky Západ a Čučoriedky Východ. Na najwyżej położonej na Słowacji trasie – z Łomnickiego Siodła – sytuacje sprawdzano ratrakami. Obecnie leży tam 60 cm śniegu.

Juraj Jancik, naczelnik kolejki linowej powiedział: “Stan trasy z Łomnickiego Siodła jest na razie dobry. Trzeba pamiętać, że ten stok polega tylko na naturalnym śniegu, nie dośnieżamy go. Prognozy zapowiadają na najbliższy tydzień opady śniegu i liczymy na to duzo naturalnego sniegu na Łomnickim Siodle. Chcielibyśmy te trasę otworzyć na Święta Bożego Narodzenia.”