Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

czwartek, 14 listopad 2013 17:41

Libia otrzyma pomoc od Światowej Organizacji Turystyki

Napisane przez MG
Teatr w Leptis magma Teatr w Leptis magma archwium Ministerstwa turystyki Libii

Pierwszeństwo w pomocy otrzymają instytucje zarządzające sektorem turystycznym.

Zgodnie z umową, podpisaną podczas targów turystycznych WTM w Londynie Światowa Organizacja Turystyki (UNWTO) zapewni wsparcie do Libii. Ministerstwo turystyki Libii planuje rozwój strategiczny turystyki poprzez odpowiednie zarządzanie i wykorzystanie zasobów ludzkich.
Pierwszeństwo w pomocy otrzymają instytucje zarządzające sektorem turystycznym. Plan pomocy bowiem koncentruje się na aktualizacji ram prawnych dotyczących turystyki i wzmocnieniu struktury organizacyjnej sektora turystyki.

Sekretarz Generalny UNWTO, Taleb Rifai powiedział: „Umowa jest bardzo pozytywnym krokiem ku ożywieniu sektora turystyki w Libii. Turystyka wpłynie pozytywnie na ogólny rozwój kraju i przyczyni się do zrównoważonego wzrostu gospodarczego".
Minister turystyki Libii, Ikram Bash Imam dodała: „Libia ma wielki potencjał turystyczny. W latach 60. ubiegłego wieku była modnym celem wyjazdów turystycznych. Chcemy, by odbudowa tej właśnie gałęzi gospodarki była priorytetem. Turystyka jest szansą dla inwestorów i szansą na wzrost zatrudnienia. Jednocześnie rozwijająca się turystyka pozwoli na pozytywna zmianę wizerunku Libii na świecie".
Umowa jest efektem wizyty przedstawicieli UNWTO w Libii w czerwcu tego roku i ich oceny potrzeb turystyki libijskiej.
Obecnie ministerstwo turystyki Libii, przy wsparciu UNWTO ma realizować krótkoterminowy plan. Zakłada on, w ciągu dwóch najbliższych lat, pobudzenie turystyki i zwiększenie jej udziału w PKB do 4 proc.