Powstał przewodnik Szlachetniej Paczki – miejsca warte odwiedzenia
Okazuje się, że w Polsce – tuż obok nas – są miejsca jeszcze nieodkryte. Wieloma z nich warto się zainteresować – nie tylko turystycznie. Szlachetna Paczka opublikowała przewodnik „Miejsca warte odwiedzenia”, który zbiera niestandardową wiedzę i historie z miejsc, w których żyją rodziny i dzieci potrzebujące pomocy.
Trwa rekrutacja do wolontariatu w Szlachetnej Paczce i Akademii Przyszłości. By docierać do nich ze wsparciem, potrzeba wolontariuszy. Można zgłosić się, wypełniając formularz na stronie superw.pl.
Zostań liderem zespołu wolontariuszy Szlachetnej Paczki
Województwo opolskie to malowniczo położone jeziora, pajęczyna rzek, ponad 160 zamków i pałaców – idealne miejsce na odpoczynek. Mniej komfortowe tutaj są warunki życia najbardziej potrzebujących. W 2021 r. Szlachetna Paczka – dzięki liderom i wolontariuszom – pomogła w województwie opolskim 994 rodzinom, m.in. panu Antoniemu.
“Oszczędzam, jak mogę” – mówi 77-letni pan Antoni, mieszkaniec województwa opolskiego. Mężczyzna nigdy nie założył rodziny. Od lat w przeżywaniu swojej codzienności pomaga mu rozrusznik serca i leki, bez których nie jest w stanie żyć. Mimo swoich dolegliwości i wieku pan Antoni stara się być pomocny dla innych – robi zakupy starszym znajomym i sąsiadom, którzy już nie są w stanie samodzielnie ich robić.
“Trudno uwierzyć, że zaraz obok może żyć ktoś z tak trudną historią. Marzyłam o takim dziadku, jak pan Antoni, którego poznałam dzięki Szlachetnej Paczce. Złapał nas wszystkich za serca swoim ciepłem i wrażliwością. Pomaganie w Paczce daje ogrom wzruszeń i radości” – mówi wolontariuszka Szlachetnej Paczki, która dotarła do pana Antoniego.
Kujawsko-pomorskie to piękne miasta z bogatą historią, jak Toruń, Bydgoszcz czy Włocławek. Bory Tucholskie zachwycające bogactwem natury – to tylko wybrane wizytówki tego województwa. W 2021 Szlachetna Paczka pomogła tutaj 3069 rodzin w potrzebie, takim jak pani Sylwia.
“Dowiedziałam się, że jestem w ciąży. To było dwa tygodnie po tym, jak pochowałam męża” – wspomina kobieta. W jednej chwili zmieniło się wszystko. Mąż zginął tragicznie w wypadku. Do tego doszła opieka nad schorowaną babcią. Pani Sylwia straciła też pracę. Wtedy do jej drzwi zapukali wolontariusze Szlachetnej Paczki. Wsłuchali się w historię pani Sylwii, zapytali o potrzeby, dali swój czas.
“Potrzeby rodziny były z pozoru niewielkie. Zapas żywności, żeby pani Sylwia nie musiała przez jakiś czas chodzić na częste zakupy, ubrania dla dzieci. Widziałam ten błysk w oku pani Sylwii, kiedy zobaczyła nową wanienkę dla dziecka. Stara była już bardzo wysłużona, zakup nowej nawet nie wchodził w grę. Pani Sylwia to bardzo dzielna kobieta, ale nie wiem, jak poradziłaby sobie bez Paczki” – mówi Ania, 20-letnia wolontariuszka Paczki.
Zostań liderem zespołu wolontariuszy Akademii Przyszłości
Większość turystów zna Lublin, Zamość czy Nałęczów. Tu mieszkają też dzieci z niską samooceną, którym pomagamy w Akademii Przyszłości.
“Jestem słaba i do niczego” – powtarza jak mantrę mała Iza. Dziewczynka jako wcześniak nie rozwija się tak szybko jak jej rówieśnicy. Ciągle czuje się gorsza, mimo że na naukę poświęca więcej czasu niż inne dzieci. Mimo dobrych ocen w szkole, wciąż nie czuje się mądra. W klasie rówieśnicy często jej docinają. Każde słowo zabiera ze sobą do domu i analizuje godzinami, przeżywa.
Warmińsko-mazurskie to stolica polskich jezior. Tutaj mieszkają dzieci objęte wsparciem wolontariuszy Akademii, takie jak 7-letni Damian, mieszkaniec małej miejscowości pod Giżyckiem. Chłopiec potrafi opisywać siebie tylko przez porównania do rówieśników. Często powtarza “Wszyscy są lepsi ode mnie”.
Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości szukają wolontariuszy
Organizatorzy akcji podróżują do wielu miejsc, ale wciąż są takie, do których nie udaje im się dotrzeć ze wsparciem. By to zmienić, potrzeba wolontariuszy.
Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości rozpoczęły rekrutację liderów_ek i wolontariuszy_ek na najbliższe edycje programów. Ten wyjątkowy wolontariat daje możliwość bycia częścią społeczności, w której poczujesz swoją sprawczość i radość z działania na rzecz konkretnych osób.
Bez liderów nie można rekrutować wolontariuszy, przez co nie można docierać z pomocą do rodzin z Paczki ani wspierać dzieci z Akademii, którym brakuje pewności siebie. Wszystko zaczyna się od lidera_ki. Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości potrzebują łącznie ponad 14 tys. wolontariuszy w tym liderów.
Aby zostać liderem_ką należy wysłać swoje zgłoszenie na stronie wejdź na www.superw.pl
17 tys. rodzin i 2 tys. dzieci – tak było rok temu w Paczce i Akademii
Tylko w ubiegłym roku w Paczce działało prawie 13 tys. wolontariuszy. Dzięki nim pomoc materialna o wartości ponad 68 mln zł trafiła do ponad 17 tys. potrzebujących rodzin i osób samotnych. W minionym roku szkolnym pomoc otrzymało także ponad 2 tys. dzieci z Akademii Przyszłości.
POWIĄZANE WPISY
8 października 2024
Costa Cruises z nową ofertą gastronomiczną. Innowacje kulinarne na morzu
Costa Cruises wprowadza nową ofertę gastronomiczną. Dzięki współpracy z szefami kuchni,…
0 Komentarzy1 Minuty
8 października 2024
Promocja turystyczna na miarę budżetu. Jak wyróżnić się w social media?
Jednym z punktów programu XV Forum Promocji Turystycznej będzie prelekcja Kacpra…
0 Komentarzy1 Minuty
7 października 2024
Fly.pl: Turcja najchętniej wybieranym kierunkiem we wrześniu. Egipt i Tunezja tuż za nią
We wrześniu największą popularnością wśród klientów biura podróży Fly.pl cieszyły się…
0 Komentarzy2 Minuty
7 października 2024
Siła kobiet w turystyce. Czy zbliżamy się do równych szans?
W trakcie XV Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie się 29 października 2024 roku w…
0 Komentarzy1 Minuty
3 października 2024
Turystyczna Marka Kraszczady promuje powiat krasnostawski
W Krasnostawskim Domu Kultury odbyła się konferencja inaugurująca projekt Turystyczna…
0 Komentarzy1 Minuty
3 października 2024
Zmiany w Turystycznym Funduszu Pomocowym. Pożyczki będą zastąpione bezpośrednimi wypłatami
Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) czeka istotna zmiana. Nowelizacja ustawy zakłada, że…
0 Komentarzy5 Minuty
3 października 2024
XV FPT: jak wspólna strategia może zwiększyć popyt na turystykę w Polsce?
29 października 2024 roku w Muzeum Historii Polski w Warszawie odbędzie się XV Forum…
0 Komentarzy2 Minuty
1 października 2024
Ras Al Khaimah promuje swoje atrakcje turystyczne w Polsce. Spotkania branżowe w Poznaniu, Katowicach i Warszawie
Biuro Promocji i Rozwoju Turystyki Ras Al Khaimah (RAKTDA) zorganizowało we wrześniu…
0 Komentarzy1 Minuty
30 września 2024
Medialny wizerunek turystyki: jak radzić sobie z kryzysowym PR-em?
Branża turystyczna często staje się celem medialnych ataków podczas kryzysów takich jak…
0 Komentarzy1 Minuty