Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 14 marzec 2017 19:32

Otwarcie kolejki górskiej w w Śląskim Wesołym Miasteczko - 1 lipca

Napisane przez AG
Wizualizacja rollecoastera Lech Wizualizacja rollecoastera Lech archiwum TMR

Powstający w Śląskim Wesołym Miasteczko rollercoaster będzie największym tego typu urządzeniem w Europie Środkowo-Wschodniej.

Jak pisaliśmy (czytaj TUTAJ) Słowacka spółka Tatry Mountain Resort TMR dzierżawca Śląskiego Wesołego Miasteczka, postawi w parku kolejkę górską o wysokości 40 metrów. Będzie nosić nazwę Lech Coaster. Jego wysokość wyniesie 40 metrów, długość toru 908 metrów, 4 inwersje, maksymalna prędkość 95km/h

Nazwa urządzenia: Lech Coaster nawiązuje do legendy o Lechu, legendarnym twórcy państwa polskiego.
W strefie Lecha poza urządzeniem, do którego goście będą wchodzili przez zamek powstanie restauracja rycerska na ok. 600 osób, sklep z pamiątkami oraz mały punkt gastronomiczny.

Przebudowie ulega ponad 60 proc. atrakcji, które zyskają nowy wygląd i nową tematykę opowiadając różnego rodzaju legendy i baśnie. Na wejściu czekać będzie gości również nowa strefa wejściowa złożona z kamieniczek zbudowanych na styl XIX-wiecznych budynków z kasami, sklepem z pamiątkami, kawiarnią oraz wypożyczoną z Centrum Górskiego Korona Ziemi ekspozycją makiet gór wchodzących w skład Korony Ziemi oraz pamiątek związanych z polskim himalaizmem.

Od przejęcia Śląskiego Wesołego Miasteczka w maju 2015 roku do lat 2017 wysokość inwestycji TMR wyniesie 26 mln euro.
Park Rozrywki będzie otwarty od 29 kwietnia, a LechCoaster 1 lipca.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.