Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

poniedziałek, 12 grudzień 2016 19:05

LOT Travel: prawie połowa Polaków wyjeżdża na Święta

Napisane przez AG
LOT Travel: prawie połowa Polaków wyjeżdża na Święta AG

Według raportu LOT Travel „Wyjazdy świąteczne Polaków”, w ciągu ostatnich dwóch lat blisko połowa badanych (47 proc.) wyjechało w okresie Świąt Bożonarodzeniowych, korzystając z przynajmniej jednego noclegu

Badanie zostało przeprowadzone przez firmę Kantar TNS Polska wśród osób w wieku 23-59 lat.
Prezes zarządu LOT Travel, Michał Leman, powiedział: “Badanie zleciliśmy, bo chcieliśmy poznać naszych klientów a także potencjalnych klientów. Okazało się, że Polacy coraz częściej decydują się na wyjazd w okresie Świąt Bożego Narodzenia, ale także przedłużają ten wyjazd do Sylwestra a nawet do Trzech Króli. To ważna wskazówka dla biur podróży.”

Kantar TNS Polska zrobiło badania w grupie Polaków w wieku 23-59 lat liczącej 14 358 888 osób. Z badania wynika, że prawie 7 milionów Polaków w ciągu ostatnich 2 lat wyjechało z domu w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Wśród 53 proc. osób, które do tej pory nigdzie nie wyjeżdżały, aż 54 proc. rozważa taką możliwość w najbliższym czasie. A więc badanych można podzielić na trzy grupy:
Podróżujących w okresie Świąt - 6,739 mln
Niewykluczających wyjazd - 4,113 mln
Domatorzy - 3,05 mln

Podróżujący

Po 28 proc. z nich stanowią ludzie w przedziałach wiekowych 23-30 lat oraz 31-40 lat. Średnia wieku “podróżującego” wynosi 39 lat, średni miesięczny dochód na osobę w rodzinie - 1 770 zł.
Jeśli chodzi o miejsce nocleg podczas świątecznego wyjazdu, to 52 proc. w ostatnich dwóch latach wybierało hotel. Tylko 20 proc. badanych wyjeżdżało w latach 2014 i 2015 podczas Świąt za granicę.
Jeśli chodzi o zagraniczne wyjazdy to 17 proc. wybrało Niemcy, 13 proc. - Włochy, 11 proc. - Hiszpanię, 11 proc. - Wielką Brytanię, 9 proc. - Francję, 8 proc. - Afrykę Północną, 7 proc. - Austrię.
Podróżujący w okresie Świąt w 75 proc. wybierali jako środek lokomocji samochód, w 13 proc. - samolot, w 9 proc. - autobus, w 8 proc. - koleje.
48 proc. wyjeżdżających na Święta w ostatnich dwóch latach nocowało do 3 nocy, 42 proc. wyjechało na Święta i Sylwestra (od 3 do 10 noclegów), 5 proc. zostało aż do Trzech Króli a 5 proc. Wyjechało tuz przed Wigilia a wróciło tuż po Świętach.
Średni koszt wyjazdu planowanego samodzielnie to 1 073 zł na osobę, zaś w przypadku wyjazdów organizowanych za pośrednictwem biura podróży to 3 215 złotych.

Niewykluczający

31 proc. z nich stanowią osoby w przedziale wiekowym 41-50 lat a 26 proc. - osoby w wieku 31-40 lat. Średnia wieku “podróżującego” wynosi 41 lat, średni miesięczny dochód na osobę w rodzinie - 1 743 zł. 27 proc. z nich chciałoby na Święta wyjechać za granicę. Z kierunków zagranicznych najczęściej wymieniane były: Hiszpania - 33 proc., kraje azjatyckie - 19 proc., Ameryka Płn i Płd - 14 proc., Portugali - 14 proc., Afryka Płn - 12 proc.Austria - 11 proc.
Jako powody nie wyjeżdżania do tej pory w okresie Świąt, respondenci odpowiadali: 62 proc. - tradycja jest najważniejsza, 30 proc. - brak środków finansowych, 17 proc. - “nigdy o tym nie pomyślałem”.

Domatorzy
W grupie osób, które nie wyjeżdżają na Święta najwięcej, bo 31 proc. jest osób w przedziale wiekowym 41-50 lat. 28 proc. to osoby w wieku 51-59 lat. Średnia wieku to 42 lata.

Michał Leman podsumował: „Raport wyraźnie pokazuje, że świąteczny wyjazd to nie tylko wizyta u rodziny – własnej lub współmałżonka bądź powrót do rodzinnego miasta na wigilijne spotkanie w towarzystwie najbliższych. Duża część Polaków traktuje ten okres jako doskonałą okazję do wyjazdu turystycznego na kilka dni, podczas którego mogą w rodzinnym gronie i w świątecznej atmosferze odpocząć i oderwać się od codzienności. Wyniki badania potwierdzają wzrost zainteresowania Polaków ofertą wypoczynku w okresie Świąt Bożego Narodzenia, który obserwujemy od kilku sezonów. Co piąty wyjazd to wyjazd zagraniczny a co ósma podróż świąteczna odbywa się samolotem. Biorąc pod uwagę fakt, że aż 75 proc. procent respondentów rozważa wyjazd w tym czasie, jestem przekonany, że liczba wyjeżdżających będzie w najbliższych latach systematycznie rosła."

Polityka prywatności

W celu realizacji obowiązku informacyjnego, zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. poniżej przekazujemy „klauzulę informacyjną” z prośbą o zapoznanie się.

Polityka prywatności i przetwarzania danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Wydawnictwo „Wasze Podróże” z siedzibą w Warszawie 00-204 przy ul. Słonimskiego 1 lok. 33. Poniżej znajdziesz wszelkie niezbędne informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych w związku z realizacją usługi informacyjnej.

2. Przedstawicielem Administratora jest Adam Gąsior: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3. Dane osobowe przetwarzane są w celu w celu świadczenia usług informacyjnych przez Wydawnictwo Wasze Podróże oraz w celach marketingowych. Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - „RODO”).

4. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Ciebie zgody na takie przetwarzanie.

W zakresie usług Wydawnictwa Wasze Podróże Twoje dane będą przetwarzane przez okres, w którym usługi te będą świadczone oraz, w uzasadnionych wypadkach, po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

5. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane będą, w uzasadnionych wypadkach, przetwarzane po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

6. Podanie danych jest dobrowolne

7. Twoje dane osobowe nie będą przekazywane.

8. Jako administrator Twoich danych, zapewniamy Ci prawo dostępu do Twoich danych, możesz je również sprostować, żądać ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także skorzystać z uprawnienia do złożenia wobec Administratora sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawa do przenoszenia danych do innego administratora danych. W przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody, przysługuje Ci prawo cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Informujemy także, że przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorującego przestrzeganie przepisów ochrony danych osobowych.

9. Na niniejszej witrynie znajdują się wtyczki społecznościowe serwisu Facebook: „Lubię to”, które są powiązane z serwisem Facebook. Pod naszym artykułami umieszczany jest kod odwołujący się do serwisu Facebook. Używając przycisku „Lubię to”, użytkownik loguje się do serwisu Facebook, w którym obowiązują zasady ochrony prywatności określone przez serwis Facebook.