LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

wtorek, 19 maj 2015 12:28

1049 rocznica Chrztu Polski

Napisane przez RT

W dniach 22 - 24 maja Poznań uczci 1050 rocznicę przybycia z Czech do Poznania, Dobrawy przyszłej żony Mieszka I.

W tym terminie odbędzie się cykl imprez nad Wartą, na Śródce i Ostrowie Tumskim w Poznaniu. Uroczystości rozpocznie zjazd wojów, kupców i rzemieślników na Ostrowie Tumskim (w najbliższy piątek).

 

W sobotę rozpocznie się VI Średniowieczny Targ Śródecki, odbędą się inscenizacje średniowieczne, pokazy wojów i rycerzy, tańców średniowiecznych, rzemiosł dawnych ginących zawodów, zręczności jazdy i walki konnej oraz wiele innych atrakcji. Kulminacją tej ważnej w naszej historii rocznicy będzie widowisko „Przybycie do Poznania Księżnej Dobrawy".

Następnym wydarzeniem będą koncerty czeskiego zespołu muzyki dawnej Calata i polskiego Stout. W kawiarence naukowej można będzie spotkać się z naukowcami i porozmawiać na temat początków chrześcijaństwa na ziemiach polskich.
Obejrzeć będzie można widowisko grupy węgierskiej HUN-OK i grupy czeskiej NUNTIUS REGIS. Wieczorem odbędzie się Msza Święta w Złotej Kaplicy - Requiem za Mieszka I.

Następnie odbędzie się uczta średniowieczna po zaślubinach pary książęcej i koncert grupy Tryzna grającej muzykę średniowieczną, na koniec teatr ognia.
W niedzielę ponownie spotkanie na Śródce, Ostrowie Tumskim i Moście Jordana. Dzień rozpocznie uroczysta Msza Święta w Katedrze Poznańskiej z udziałem wojów i rycerstwa, później IV Jarmark Mieszka I i VI Średniowieczny Targ Śródecki, pokazy walk, gry i zabawy plebejskie, strzelanie z łuków, konkursy z nagrodami, występy i warsztaty muzyczne grup rekonstrukcyjnych na Moście Biskupa Jordana.

Wszystko to dla uczczenia przyjazdu Dobrawy do Stolicy Polski Poznania, rozpoczęcia procesu przystąpienia Polski do cywilizacji zachodniej. Dodatkowym elementem obchodów będzie wykład 6 czerwca w Muzeum Archidiecezjalnym w Poznaniu "Mieszko I i Dobrawa jako Twórcy Państwa Polskiego".