Magiczne Ogrody czekają na majowe otwarcie

Magiczne Ogrody atrakcją turystyczną Lubelszczyzny
Zamek Wróżek/fot. archiwum Magicznych Ogrodów

Rodzinny Park Tematyczny Magiczne Ogrody Janowiec położony niedaleko Kazimierza Dolnego nad Wisłą czeka na nowe regulacje, które wkrótce pozwolą na podanie dnia otwarcia. Zwykle miało ono miejsce w maju. Atutem janowieckiego parku jest jego wielkość, która ułatwia zachowanie właściwych odległości między gośćmi a także duża ilość roślin, która dobrze wpływa na poziom ich odporności.

Leżący na 18 hektarach ogród wypełnia milion roślin – drzew, krzewów i kwiatów. Do strumyków i wodospadów prowadzą szerokie alejki, przyjazne dla osób niepełnosprawnych.

Smak baśni

Czeka tu oferta pięciu restauracji i ogródków restauracyjnych. Serwują one różne dania, od mięsnych po wegańskie. W kawiarni i lodziarni zjemy deser. Przed wyjazdem na gości czekają sklepy z pamiątkami. Można w nich kupić m.in. maskotki i koszulki. Jest także drewniana broń i książka z Baśnikiem Magicznych Ogrodów.
Smak baśni to 15 krain. Najlepiej je zwiedzać w odpowiedniej kolejności. Dzięki temu budzi się ciekawość. Poznanie baśni zaczyna się od Domu Czarodzieja. Kolejne miejsca to Ogród Wróżek, Tratwy i w Kwiatowa Dolina. Dużo radości daje Marchewkowe Pole, Krasnoludzki Gród czy Robankowa Łąka. Koniecznie trzeba odwiedzić Drzewa, tam czeka zabawa na 3 poziomach.

Atrakcje

Wśród atrakcji każdej z krain są drewniane huśtawki i karuzele napędzane siłą mięśni. Jest Krasnoludzka Wieża Prób, czyli 15 – metrowa zjeżdżalnia. Są podziemne tunele i linowe mosty na wysokości koron Drzew.

Karuzela/fot. archiwum Magicznych Ogrodów

Bohaterowie Ogrodów

Opowieść Magicznych Ogrodów ma swoich bohaterów. Są nimi dwaj Czarodzieje – Zoran i Arag, których przyjaźń zakończyła się z powodu miłości do tajemniczej czarodziejki Tuuli. W czasie spaceru po ogrodowych alejkach spotkamy Czarodziejów, Krasnoludy, Wróżki Smużki. Bulwiaki, Robanki i włochate Mordole mieszkają tylko w Magicznych Ogrodach.
Ogród pełny jest kwiatów, z których każdy gatunek zakwita w innym czasie. Tulipany kwitną w bardzo wielu kolorach. Park szczyci się posiadaniem prawdziwie polskiej, unikalnej odmiany tulipanów „Magiczne Ogrody”, która powstawała 25 lat pod okiem jedynego polskiego hodowcy, Romana Szymańskiego. Także jego dziełem jest najczarniejszy tulipan na świecie, Fringed Black. Kwitnie w Magicznych Ogrodach.
W parku znajdujemy kolekcje róż Kordesa, piwonii i hortensji. Rosną tu rośliny miododajne, jak budleje czy perowskia łobodolistna. Podczas spaceru można się natknąć na pergole.

Kwiatowa Dolina/fot. archiwum Magicznych Ogrodów

Park zmysłów

Magiczne Ogrody to także pierwszy polski park sensoryczny. Starannie zaprojektowana przestrzeń pomaga we właściwym działaniu zmysłów najmłodszych gości. Wszyscy zwiedzający zetkną się z intensywnymi kolorami, dźwiękami, zapachami, dotykiem i smakiem.

W 2019 roku Magiczne Ogrody otrzymały certyfikat Marka Lubelskie
Portal okiemmamy.pl przyznał certyfikat okiemmamy 2019, za miejsce przyjazne rodzinie z dziećmi.
W 2020 roku otrzymały po raz trzeci tytuł najlepszej rodzinnej atrakcji turystycznej w Polsce w 2020 r. Organizatorem plebiscytu był portal Dziecko w Podróży. Internauci czterokrotnie przyznali firmie pierwsze miejsce w plebiscycie Top Atrakcje w latach 2016, 2017, 2018, 2020 organizowanym przez portal turystyczny polskieszlaki.pl.

www.magiczneogrody.com

Magiczne Ogrody w Janowcu Najlepszą rodzinną atrakcją 2020

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center