Lista agentów obsługujących podróże służbowe – do kogo wysłać zaproszenie do współpracy

Gotowa subiektywna lista agentów którzy obsłużą podróże służbowe małych i średnich firm, czy wybrać spośród największych biur, średnich agentów a może tych najbardziej kameralnych? Każdy z nich obsłuży nasze podróże służbowe profesjonalnie, pytanie na jakim aspekcie zależy nam najbardziej?

Małe i średnie firmy mogą mieć problem z wyselekcjonowaniem partnera który obsłuży podróże służbowe. Pisaliśmy jak się do tego przygotować, i dlaczego warto korzystać z usług agenta. Mamy dla was listę ( subiektywną) agentów do których warto wysłać zaproszenie do konkursu na obsługę podróży służbowych. Warto też pamiętać iż obecnie to gdzie fizycznie znajduje się agent/biuro obsługujące nasze podróże nie ma znaczenia. Całość obsługi jest w pełni elektroniczna a nasza personalna obecność właściwie nie jest konieczna.

Podróże służbowe: Duzi agenci, liderzy rynku

W epoce pre Covidowej duże wyspecjalizowane biura nastawiały się na obsługę podróży służbowych największych firm. Obecnie w obliczu bezprecedensowego kryzysu to może się zmienić, jest to szansa dla małych i średnich firm by związać się z biurem z tej kategorii. Podmioty te są najbardziej zaawansowane jeżeli chodzi o automatyzacje procesów jak i szeroki zakres usług ( vide zautomatyzowane rozliczenia delegacji)

eTravel – lider rynku, posiadający własne narzędzie do samodzielnej rezerwacji gdzie zaimplementowano też szereg uzupełniających /przydatnych usług. Kontakt do Firmy.

Weco Travel – kilka oddziałów w Polsce, rozbudowany dział hotelowy i incentive to znaki rozpoznawcze Weco.

eSKYbiznesowe ramie największej internetowej agencji w Polsce. Czerpie z tego co internetowy brat ma najlepsze tj szerokiego wyboru linii lotniczych i hoteli, kompaktowe narzędzie do samodzielnej rezerwacji Sky Box jest jakby uszyte na miarę  małych i średnich firm.

Air Club/ BCD – warszawskie biuro przejęte przez potentata z branży BCD. Partner z zagranicy wnosi cenne doświadczenie także w obsłudze małych i średnich firm. Kontakt do firmy.

Kompaktowi agenci – to bardziej spersonalizowana obsługa

Kolejna grupa agentów to biura profesjonalnie przygotowane do obsługi małych i średnich firm. Nie mogą się jednak równać z liderami w zakresie rozwiązań technologicznych jak i kompleksowości usług, są jednak bardzo ciekawą alternatywą dla gigantów rynku.

Profitravel – dynamicznie rozwijające się biuro z oddziałami w Warszawie i Gdańsku. Spersonalizowana obsługa i osobiste zaangażowanie właściciela to znaki rozpoznawcze tego podmiotu. Kontakt do firmy

Biuro Podróży Stare Miasto – firma która przeszła pozytywną transformacje w kompaktowego agenta wyspecjalizowanego w obsłudze firm. Posiada odział w Kielcach. Kontakt do firmy

Aurinko – agent ze Śląska, bardzo wysoka kultura pracy i w pełni spersonalizowana obsługa wyróżniają je na tle innych konkurencyjnych podmiotów.

Splastkrakowskie biuro należące do sieci Unigloble, spełnia wysokie standardy zarówno w bieżącej obsługi jak i w  przypadku specjalnych oczekiwaniach w zakresie podróży Incentive.

Latamy.plbiznesowa odnoga on-linowego mini agenta radzi sobie bardzo dobrze w obsłudze małych i średnich firm, poznańska dokładność jest gwarantem zadowolenia klientów.

Royal Clubkompaktowy agent z warszawskiego Żoliborza, zarządzający nim właściciel jest wieloletnim praktykiem rynku lotniczego, nie do przecenienia.

Lucky Flights – kolejne warszawskie biuro doskonale w obsłudze biletowej, sprawność w tym zakresie może być tym czego potrzebuje akurat nasza firma. Atutem dla niektórych jest lokalizacja naprzeciw ambasady USA.

Agenci Non Iata – najwyższy poziom personalnej relacji

Trzeba pamiętać iż na rynku obsługi podróży służbowych jest też miejsce dla agentów Non-Iata. Wielu z nich wypracowało doskonałe kompetencje w zakresie obsługi małych i średnich firm. Często są to firmy założone przez byłych kasjerów lotniczych którzy opuścili liderów rynku by zacząć własny mini biznes. Wielce rekomendowani jeżeli szukamy najwyższego poziomu spersonalizowanej obsługi.

SkyforYou – nowoczesne bardzo dobrze poukładane biuro, doświadczone w obsłudze bardzo wymagających klientów ( consierge), zasoby technologiczne nie gorsze od tych oferowanych przez liderów.

Business Travel Elite – kameralne biuro na warszawskim Tarchominie, dostępność systemów i jakość pracy tak jak w dużych TMC do tego w pełni personalna obsługa. Warto spróbować.

Bastian Travel – uśmiechnięta ekipa  jak sami siebie nazywają, rodzinne biuro z Trójmiasta, w sam raz dla małych i średnich firm.

Bissole wiodące biuro obsługi małych i średnich firm z Wrocławia, zarządzane przez kobiety, które szczególnie rozumieją potrzeby płci pięknej.

Happy Ticket – konkurent Bissole zza między, równie wysoki poziom obsługi, dodatkowo duże doświadczenie w segmencie turystyki/żagle etc.

Traveladvisors – biuro założone przez byłego szefa działu lotniczego jednego z liderów rynku, gwarancja doskonałej obsługi kasjerskiej ( lotniczej) .

Travel-consierge – biuro z warszawskiej Pragi , doświadczenie w obsłudze firm wykuło obsługując m.in  wielkie korporacje jak Drutex. Wielkim atutem doskonały dział Incenive który z uśmiechem przygotuje nam podróż na Zielony Przylądek i nie tylko ..

BBevent – konkurent Bastian Travel , wieloletnie doświadczenie w segmencie hotelarskim/eventowym powoduje iż jeżeli takie są nasze priorytety to z pewnością winniśmy rozważyć tą kameralną agencje.

Podróże Służbowe – a może agenci którzy obsługują pasjonatów takich jak my/właściciel firmy

Na koniec prawdziwy smaczek, spojrzymy na agentów obsługujących podróże służbowe z perspektywy ich dodatkowych specjalizacji. Dla małych i średnich firm może to nieść wartość dodaną. Budując dodatkowo solidne /długoterminowe relacje z agentem oparte na przykład na wspólnym hobby. Należy pamiętać iż w przypadku części z wakacyjnych hobby, konieczna jest bardzo specyficzna wiedza by właściwie obsłużyć wymagającego klienta. Chodzi głównie o przewóz sprzętu sportowego często o nie standardowych gabarytach, lub materiałów potencjalnie niebezpiecznych.

Aurinko – góry, wspinaczka a może nurkowanie – agent wyspecjalizowany w obsłudze pasjonatów gór w tym tych najwyższych na świecie Himalajów.

Impuls Łódź– jeżeli interesuje nas KITE i sporty wodne to warto skierować się do tego agenta. Z pewnością będzie mógł nam pomóc

Indie, Wietnam, Chiny – jeżeli podróżujemy głównie do któregoś z tych krajów. Warto wybrać agenta wyspecjalizowanego w tej właśnie destynacji. W przypadku Wietnamu np. Asia City Center , Indii – Nova Travel , Chin –Aerocenter . Często biura te maja do dyspozycji specjalne taryfy lotnicze. Pozwalając na dodatkowe oszczędności w naszych podróżach służbowych.

Aina – perfekcyjny serwis wizowy, jeżeli podróżujemy dużo po egzotycznych miejscach a formalności wizowe są dla nas koszmarem. Aina jest na to odpowiedzią, oferuje  kompleksową obsługę podróży służbowych na wysokim poziomie.

Rainbow – mało kto kojarzy Rainbow z obsługą podróży służbowych, biuro dysponuje kasjerami lotniczymi i może obsłużyć także nas. Może przy okazji wynegocjujemy zniżkę na wakacje dla pracowników, albo udamy się charterem na firmową podróż integracyjną.

Travel-Consierge i Splast  – czyli działy incentive do naszej dyspozycji, wspomniane wyżej biura wyróżniają się tym iż maja swoje oddziały incentive bezpośrednio “drzwi w drzwi” przy tych dedykowanych obsłudze firm. Dodatkowo warszawskie biuro ma wielkie doświadczenie w wykorzystywaniu rejsów charterowych do tego rodzaju turystyki ( obniżając ceny przelotu).

A może obsługa na lotnisku – GAS – aspirujący do miana liderów rynku. GAS jako jedyny z liczących się graczy zapewnia obsługę kasjerską na lotnisku Okęcie. Może to być istotny atut ,szczególnie w sytuacji kryzysowej.

Gdy wozimy sprzęt sportowy – BTC biuro od lat obsługujące sportowców, doskonale zna problemy które wiążą się z ponadgabarytowym sprzętem. Przez lata wypracowało sobie również relacje na lotniskach, jeżeli to jest to czego potrzebujemy to warto skontaktować się właśnie z nimi.

Narzędzia do samodzielnej rezerwacji podróży służbowych

Jeżeli interesuje nas prawie pełna automatyzacja obsługi. Skorzystajmy z artykułu opublikowanego na portalu by poznać dostępne na rynku dla małych i średnich firm  opcje. Dodatkowo do 3 grudnia w ramach Black Friday start up Hotailors oferuje specjalną promocje obniżającą koszty obsługi. Warto przyjrzeć się tej ofercie na obsługę podróży służbowych.

Narzędzia do samodzielnej rezerwacji podróży służbowych teraz także dla małych i średnich firm

Wydaje się iż przedstawione wyżej opcje wyboru wyczerpują potrzeby małych i średnich firm, naturalnie co podkreślamy lista jest subiektywna. Oparta jednak na wieloletniej obserwacji rynku i wywiadach wśród klientów. Miejmy nadzieje że ułatwi prace i wskaże właściwego partnera na lata. Warto mieć dobrego agenta do obsługi podróży służbowych.

Andrzej Kawałek

Ekspert ds. podróży służbowych


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center