Wizy dla podróży służbowych – wyspecjalizowane serwisy – niektóre kompleksowo obsłużą podróże służbowe małych firm

Załatwienie wiz na potrzeby podróży służbowej jest dla nas stresem? Pomogą serwisy wizowe, które z nich kompleksowo obsłużą podróże służbowe?

Obszar obsługi wizowej to jeden z tych w którym doświadczyliśmy bardzo ścisłej specjalizacji. Serwisy wizowe pracują w zasadzie tylko w tym obszarze. Wyjątki policzymy na palcach jednej ręki jest nim np. biuro Aina obok klasycznej obsługi wizowej obsłuży kompleksowo nasze podróże służbowe.

Taka specyfika rynku pośrednictwa wizowego, ma swoje konsekwencje. Biura obsługujące podróże służbowe kupują bowiem usługi wizowe u wyspecjalizowanych serwisów. Naturalnie pobierając odpowiednia prowizje. Jeżeli jesteśmy  małą firmą a dodatkowo podróżujemy często w kierunkach wymagających wiz warto rozważyć bezpośrednią współpracę z serwisami wizowymi.

Serwisy wizowe – jest spory wybór

Rynek dla serwisów wizowych rósł w ostatnich latach dynamicznie. Sprzyjały mu otwarcie gospodarki i zwiększona liczba obcokrajowców przyjeżdzających do Polski w celach zarobkowych. To spowodowało iż mamy na rynku naprawdę niezły wybór.

Z ogólnodostępnych serwisów warto wymienić przede wszystkim Wizaserwis , Aina , a w dalszej kolejności Wiza24 i Serwiswizowy.pl . Wybierając partnera warto poza samą ceną usługi zwrócić uwagę na opinie i referencje. Ważne są też takie niuanse jak sposób/cena obsługi kurierskiej czy jej bezgotówkowy charakter.

A może kompleksowa obsługa podróży służbowych przez serwis wizowy ?

Jedno z wymienionych wyżej biur a mianowicie Aina zajmuje się kompleksową obsługą podróży służbowych. Jeżeli więc aspekt wizowy jest dla nas newralgiczny, nie chcemy tracić nerwów i płacić pośrednikom, jest to potencjalnie ciekawy wybór. Mimo iż biuro nie ma statusu agenta Iata wystawcy biletów lotniczych, to może oferować taką usługę w kooperacji z autoryzowanym partnerem. Serwis wizowy Aina posiada bardzo dobre opinie, zapewne sama obsługa podróży służbowych jest też na podobnie wysokim poziomie.

Chiny, Indie , Wietnam – biura do obsługi podróży służbowych pomogą z wizami

Jeżeli często podróżujemy do jednego z wymienionych kierunków lub regionów warto pomyśleć o poszukaniu wyspecjalizowanego partnera. Kilku agentów w Polsce posiada geograficzne specjalizacje dla przykładu w przypadku Wietnamu będzie to Asia City Center  w przypadku Chin Aerocenter a Indii Nova Travel.

Agenci ci mogą bardzo skutecznie zająć się organizacja obsługi wizowania na tych kierunkach.

Ciekawą opcją może być też Rainbow – w tym przypadku doświadczenie zdobyte w turystyce może być wykorzystane także w podróżach służbowych. Jako wielki klient agent ma doskonałe relacje w wielu ambasadach i konsulatach. A nie wiele osób wie iż obsługuje on także podróże służbowe.

Jeżeli dużo podróżujemy do egzotycznych destynacji, z pewnością obszar obsługi wizowej jest dla nas istotny. Znalezienie optymalnego partnera pomoże w wygenerowaniu istotnych oszczędności, a przy okazji zdejmuje z nas sporo stresu. Przy okazji warto też zapoznać się z subiektywną listą potencjalnych agentów dla obsługi naszych podróży służbowych.

Lista agentów obsługujących podróże służbowe – do kogo wysłać zaproszenie do współpracy