Kobiece biura do obsługi podróży służbowych – jest marketingowy potencjał?

Czy w Polsce mamy kobiece biura do obsługi podróży służbowych? Czy taka specjalizacja ma marketingowy sens? 

W obszarze turystyki rosną biura adresujące swoje produkty tylko do kobiet. Tzw. turystyka Women – only. Jak do tej pory w branży podroży służbowych żaden z podmiotów tak mocno nie akcentował swojej “kobiecej” oferty. Wydaje się iż w erze poszukiwania niszowych specjalizacji może to być ciekawa opcja. Poniżej kilka przykładów „kobiecych” biur do obsługi podróży służbowych które znakomicie radzą sobie na rynku.

Bissole – jeden z liderów na rynku podróży służbowych we Wrocławiu

Nowoczesne biuro podróży Bissole od lat specjalizuje się w obsłudze klientów biznesowych. W swojej ofercie ma jednak dużo więcej usług, w tym sprzedaż wakacyjną z ofertą stricte dla kobiet. Biuro znalazło się na naszej liście najciekawszych agentów do obsługi podróży służbowych małych i średnich firm.

Lista agentów obsługujących podróże służbowe – do kogo wysłać zaproszenie do współpracy

Zarządzane od lat przez kobiecą kadrę, jest w sposób szczególny uwrażliwione na potrzeby płci pięknej. W przeszłości biuro próbowało wielu aktywności by wyjść naprzeciw właśnie kobiecej klienteli. Prowadzono m.in. salon piękności, kawiarnie przy Operze Wrocławskiej czy wreszcie spotkania dla kobiet pod znakiem Urody i Zdrowia.

Z pewnością jest to biuro w segmencie obsługi podróż służbowych które najmocniej zapracowało na markę firmy przyjaznej płci pięknej.

VIP Travel z Warszawy

Kameralne warszawskie biuro podróży VIP Travel, jest niszowym graczem na rynku podróży służbowych. Prowadzone przez kobiety, utrzymało się na rynku dzięki renomie związanej z profesjonalną obsługą kasjerską. W przypadku tego biura inaczej niż w sytuacji Bissole oferta jest skierowana stricte do firm oczekujących pomocy w podróżach służbowych. Ograniczone do minimum koszty operacyjne pozwalają być bardzo konkurencyjnym na niełatwym rynku. Biuro sprzedaje też ofertę grupową.

Amin Travel – super spersonalizowana obsługa

Malutkie biuro , od lat wyspecjalizowane w obsłudze małych i średnich firm. Prowadzone w zasadzie przez jedna osobę / właścicielkę która dopilnuje każdej nawet najmniejszej sprawy. Biuro wciąż posiada pełne uprawnienia do wystawiania biletów lotniczych, sprawnie obsługuje też  egzotyczne podróże wakacyjne. Głównie dzięki doświadczeniu zdobytemu w obsludze ruchu turystycznego w czasach gdy posiadało punkt stacjonarny.

DD Air Travel – siła w determinacji

Kolejne rodzinne/ kobiece biuro podróży. Wyspecjalizowane głównie w podróżach grupowych, ale nie tylko. Chętnie obsługuje też małe i średnie firmy. Znakiem rozpoznawczym tego biura jest 100% profesjonalizm i determinacja właścicielki. Potrzeba klienta i szybka odpowiedz na jego zapytanie są zapisane w DNA tego niewielkiego ale prężnego biura.

Czy kobiece biura podróży powinny mocniej akcentować swój „kobiecy” charakter ?

Jak wspomnieliśmy co ciekawe żadne z tych biur otwarcie nie definiuje siebie jako skierowanego głównie do kobiet. Być może w zdominowanym przez męskich decydentów świecie nie chcą zrażać do siebie potencjalnych klientów. Światowe trendy będą jednak wspierać takie niszowe specjalizacje. Kobiece biznesowe stowarzyszenia z pewnością są ciekawą bazą potencjalnych leadów i zapewnią bezpieczną egzystencje dostawcom. Tym bardziej iż w przypadku powyższych biur, głównie są to małe „nisko kosztowe” organizacje.

Andrzej Kawałek

Ekspert ds. podróży służbowych


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center