Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 19 marzec 2018 17:10

La Mer – nowa plaża Dubaju

Napisane przez MG
La Mer – nowa plaża Dubaju archiwum DTCM

Komfortowa plaża La Mer, stworzona przez dubajskiego dewelopera Meraas, położona w modnej, nadmorskiej dzielnicy Jumeirah obejmuje 2,5 km plaży leżącej na częściowo zrekultywowanych gruntach.

To nowe nadmorskie miejsce spotkań dla wszystkich, którzy lubią spędzać miło czas, niezależnie od tego, czy chcą jeść, robić zakupy, bawić się, czy odpoczywać. Znaleźć tam można ponad 130 sklepów, kawiarni oraz restauracji. La Mer zaplanowano także jako miejsce do aktywnego wypoczynku. Obok placów zabaw czy wypożyczalni sprzętu sportowego na terenie La Mer znajduje się niezwykły park trampolin "Hawa Hawa", pierwszy tego typu park z olbrzymimi trampolinami w kształcie wydm zlokalizowany poza Japonią, skąd pochodzi ten nietuzinkowy koncept.

Dotychczas ikonami plażowymi Dubaju były JBR i Kite Beach. Plaża Jumeirah, ze względu na położóne przy niej dziesiątki luksusowych hoteli oraz szeroką promenadę stała się jedną z najchętniej odwiedzanych od rana do późnej nocy. Jest to również najbardziej "selfie" plaża, ponieważ mało kto potrafi oprzeć się pokusie by leżąc na piasku z serią gigantycznych wieżowców w tle nie zrobić sobie zdjęcia.

Przy Kite Beach znajdują się liczne punkty agstronomiczne, bary i restauracje, położone w bliskim sąsiedztwie najbardziej luksusowego hotelu świata Burj al Arab, białego dubajskiego żagla. Ta plaża, ze względu na swoją szerokość i wielkość, regularnie gości dubajskie festiwale. Ostatnio na przykład Festiwal jedzenia lub fitnessu.

Pobyt w La Mer z łatwością można połączyć ze zwiedzaniem innych atrakcji Dubaju. Plażą znajduje się w odległości krótkiego spaceru od słynnego Etihad Museum i Dubajskiego Kanału Wodnego.
Nowa dubajska plaża będzie się otwierać się w dwóch etapach. Pierwszy etap ukończono 15 października 2017 roku. Drugi etap- La Mer Wharf, łączyć będzie estetykę przemysłowego, stoczniowego klimatu z najnowszym aquaparkiem Dubaju, w którym znajdzie się także pierwszy surf park w regionie. W tej części planowane są ponadto nowe inwestycje hotelowe, apartamenty a także dodatkowe atrakcje takie jak kino, sklepy, kawiarnie i restauracje. Otwarcie drugiego etapu planuje się w 2018 roku.

Więcej szczegółów na http://www.lamerdubai.ae

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.