Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 20 marzec 2014 12:35

Trasa z Łomnickiego Siodła wreszcie otwarta

Napisane przez AG
Widok z Łomnickiego Siodła Widok z Łomnickiego Siodła archiwum SACR

W Tatrzańskiej Łomnicy pod koniec sezonu zimowego udało się otworzyć najwyżej położony w Tatrach Wysokich a więc i na całej Słowacji, stok zjazdowy. Z tzw. Francuskiej Muldy można zjeżdżać od 22 marca. Trasa ma swój początek na wysokości 2190 m, na Łomnickim Siodle i prowadzi nad Łomnicki (Kamienny) Staw.

W pierwszy wiosenny weekend otwarcie nowej trasy nie będzie jedyną atrakcją - narciarze będą mogli również skosztować specjałów z grilla i uczestniczyć w imprezach przygotowanych przez DJ-ów.
Znad stawu turyści przekładający wędrowanie nad jazdę na nartach mogą pójść czerwonym szlakiem wzdłuż Ramienia Łomnickiego do Schroniska Chata Zamkovskiego i dalej do Chaty Rainerovej i Starego Smokowca. Oczywiście narciarze mogą zjechać z Łomnickiego Siodła, najpierw wspomnianą Francuską Muldą a potem w dół do samej Tatrzańskiej Łomnicy, trasami czerwonymi i niebieskimi. Całość zjazdu liczy 5,5 kilometra. na górze jest obecnie 80 cm śniegu naturalnego, niżej ok. 55 cm.
21 i 22 marca będzie również atrakcyjny w Szczyrbskim Jeziorze. W tych dniach odbędą się tutaj zawody Pucharu Europy w nowej olimpijskiej dyscyplinie - slopestylu

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.