Trasa z Łomnickiego Siodła wreszcie otwarta

archiwum SACR

W Tatrzańskiej Łomnicy pod koniec sezonu zimowego udało się otworzyć najwyżej położony w Tatrach Wysokich a więc i na całej Słowacji, stok zjazdowy. Z tzw. Francuskiej Muldy można zjeżdżać od 22 marca. Trasa ma swój początek na wysokości 2190 m, na Łomnickim Siodle i prowadzi nad Łomnicki (Kamienny) Staw.

W pierwszy wiosenny weekend otwarcie nowej trasy nie będzie jedyną atrakcją – narciarze będą mogli również skosztować specjałów z grilla i uczestniczyć w imprezach przygotowanych przez DJ-ów.
Znad stawu turyści przekładający wędrowanie nad jazdę na nartach mogą pójść czerwonym szlakiem wzdłuż Ramienia Łomnickiego do Schroniska Chata Zamkovskiego i dalej do Chaty Rainerovej i Starego Smokowca. Oczywiście narciarze mogą zjechać z Łomnickiego Siodła, najpierw wspomnianą Francuską Muldą a potem w dół do samej Tatrzańskiej Łomnicy, trasami czerwonymi i niebieskimi. Całość zjazdu liczy 5,5 kilometra. na górze jest obecnie 80 cm śniegu naturalnego, niżej ok. 55 cm.
21 i 22 marca będzie również atrakcyjny w Szczyrbskim Jeziorze. W tych dniach odbędą się tutaj zawody Pucharu Europy w nowej olimpijskiej dyscyplinie – slopestylu