LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

środa, 23 sierpień 2017 18:13

Kolejka na Malinô Brdo na Liptowie ma 50 lat

Napisane przez AG
Stara kolejka na Malinô Brdo Stara kolejka na Malinô Brdo materiały prasowe

Kolej gondolowa z Hrabowa na Malinô Brdo obchodzi w tym roku 50 – lecie. W tym czasie kolejak przewiozła ponad 2,5 mln turystów.

Główna zabawa jubileuszowa zaplanowana jest na najbliższą sobotę, 26 sierpnia. Potrwa od południa do póżnego wieczora, przewidziane są konkursy, koncerty i dobre jedzenie lokalne.

Tomáš Gazdarica, dyrektor marketingu Malinô Brdo, powiedział: „Urodziny naszej kolejki będziemy obchodziś wspólnie z naszymi kleintami. Z okazji ukończenia piątego krzyżyka przygotowaliśmy bogaty program, który rozpocznie się w Hrabowie i przesuwać się będzie na Malinô Brdo. W sobotę dla wszystkich zagraja zespoły Idea, Saténové ruky i Le Payaco. Do jedzenia będzie między innymi pieczony wół. Wszyscy goście wezmą udział w jubileuszowej loterii.“

Z okazji jubileuszu wszyscy chętni będą mogli wjchać na górę gondolą za symboliczne 1 euro. Wjazd wyciągiem krzesełkowym na szczyt Malina Brda będzie tego dnia za darmo.
Obecnie na Malinô Brdo kursują 8-osobowe wagoniki, w godzinę kolejka może wwieźc na górę pół tysiąca pasażerów.

Darina Bartková, dyrektor regionalnej organiazacji ruchu turystycznego regionu Liptov, dodała: „Latem w ośrodku Malinô Brdo funkcjonuje najlepszy park rowerowy na Litowie z ponad dziesięciom kilometrami tras. W oklicy turyści mają do dyspozycji wyborne warunki do turystyki górskiej. Zimą – wiadomo cały ośrodek tętni narciarskim życiem.“