Kolejka na Malinô Brdo na Liptowie ma 50 lat

materiały prasowe

Kolej gondolowa z Hrabowa na Malinô Brdo obchodzi w tym roku 50 – lecie. W tym czasie kolejak przewiozła ponad 2,5 mln turystów.

Główna zabawa jubileuszowa zaplanowana jest na najbliższą sobotę, 26 sierpnia. Potrwa od południa do póżnego wieczora, przewidziane są konkursy, koncerty i dobre jedzenie lokalne.

Tomáš Gazdarica, dyrektor marketingu Malinô Brdo, powiedział: „Urodziny naszej kolejki będziemy obchodziś wspólnie z naszymi kleintami. Z okazji ukończenia piątego krzyżyka przygotowaliśmy bogaty program, który rozpocznie się w Hrabowie i przesuwać się będzie na Malinô Brdo. W sobotę dla wszystkich zagraja zespoły Idea, Saténové ruky i Le Payaco. Do jedzenia będzie między innymi pieczony wół. Wszyscy goście wezmą udział w jubileuszowej loterii.“

Z okazji jubileuszu wszyscy chętni będą mogli wjchać na górę gondolą za symboliczne 1 euro. Wjazd wyciągiem krzesełkowym na szczyt Malina Brda będzie tego dnia za darmo.
Obecnie na Malinô Brdo kursują 8-osobowe wagoniki, w godzinę kolejka może wwieźc na górę pół tysiąca pasażerów.

Darina Bartková, dyrektor regionalnej organiazacji ruchu turystycznego regionu Liptov, dodała: „Latem w ośrodku Malinô Brdo funkcjonuje najlepszy park rowerowy na Litowie z ponad dziesięciom kilometrami tras. W oklicy turyści mają do dyspozycji wyborne warunki do turystyki górskiej. Zimą – wiadomo cały ośrodek tętni narciarskim życiem.“