LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

niedziela, 06 grudzień 2015 22:18

Liptów oczekuje tej zimy jeszcze więcej turystów.

Napisane przez MG
Liptów oczekuje tej zimy jeszcze więcej turystów. archiwum SACR

Więcej samolotów lądujących w Popradzie (w tym z Polski), Puchar Świata w narciarstwie alpejskim kobiet w Jasnej, aplikacja mobilna, Karta Liptowa - Liptów słowacki jest gotowy na zimę.

Ján Blcháč, prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej regionu Liptów, powiedział: "Po zeszłorocznej inauguracji połączenia lotniczego między Rygą a Popradem, w tym roku realizowane będą nowe rejsy. Od połowy grudnia ruszają połączenia z Moskwy St. Petersburga, Tallinna i Helsinek i Sztokholmu przez Rygę do Popradu. Rozwój siatki połączeń lotniczych oraz wzrost poziomu naszych usług przyciągnie turystów z regionu Bałtyku i Rosji."

W Snow Parku Jasna znowu pojawiły się nowości. Między inny dwie nowe trasy oraz bar Apresski w rejonie Bielej Puti.
Nowością na Liptowie jest też aplikacja mobilna, dzięki której turyści zdobywają informacje o kolejkach i wyciągach, cenach, skibusach, imprezach, restauracjach i sklepach w regionie.

Darina Bartková, dyrektor Regionalnej Organizacji Turystycznej, skomentowała: "Staramy się iść z duchem czasu i osłodzić pobyt na Liptowie wszystkim użytkownikom urządzeń mobilnych."

Region dba także o zwolenników narciarstwa biegowego. Tej zimy di dyspozycji narciarzy biegowych będzie ponad 70 kilometrów tras, w tym nowe - w okolicy Rużemberka: przez Vlkolínske Lúky i z Hrabovskej do Čutkovskej doliny oraz w Tatrach Zachodnich, z Liptovskej Kokavy do Podbanskich.
Podobnie, jak w latach ubiegłych, posiadacze Karty Liptowskiej będą mogli bezpłatnie korzystać z Ski&Aqua Busa oraz z 60 proc. zniżki w 60 miejscach.
W Litowskim Mikulaszu obchodzone będzie 730 lecie pierwszej pisemnej wzmianki o mieście.

Jana Piatková, dyrektor Centrum Informacji w Liptowskim Mikulaszu, powiedziała: "Chcemy, by turyści odwiedzający Litów nie skupiali się jedynie na górach, ale żeby też odwiedzali nasze miasto. Wyznaczyliśmy dwie nowe trasy turystyczne po mieście, odnowiliśmy także Muzeum Ochrony Przyrody i Speleologii, zimą planujemy kilka ciekawych imprez."

Najważniejszą imprezą w rozpoczynającycm się sezonie będą bez wątpienia zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim, które odbędą się w Jasnej od 4 do 6 marca 2016 roku.