Liptów oczekuje tej zimy jeszcze więcej turystów.

archiwum SACR

Więcej samolotów lądujących w Popradzie (w tym z Polski), Puchar Świata w narciarstwie alpejskim kobiet w Jasnej, aplikacja mobilna, Karta Liptowa – Liptów słowacki jest gotowy na zimę.

Ján Blcháč, prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej regionu Liptów, powiedział: “Po zeszłorocznej inauguracji połączenia lotniczego między Rygą a Popradem, w tym roku realizowane będą nowe rejsy. Od połowy grudnia ruszają połączenia z Moskwy St. Petersburga, Tallinna i Helsinek i Sztokholmu przez Rygę do Popradu. Rozwój siatki połączeń lotniczych oraz wzrost poziomu naszych usług przyciągnie turystów z regionu Bałtyku i Rosji.”

W Snow Parku Jasna znowu pojawiły się nowości. Między inny dwie nowe trasy oraz bar Apresski w rejonie Bielej Puti.
Nowością na Liptowie jest też aplikacja mobilna, dzięki której turyści zdobywają informacje o kolejkach i wyciągach, cenach, skibusach, imprezach, restauracjach i sklepach w regionie.

Darina Bartková, dyrektor Regionalnej Organizacji Turystycznej, skomentowała: “Staramy się iść z duchem czasu i osłodzić pobyt na Liptowie wszystkim użytkownikom urządzeń mobilnych.”

Region dba także o zwolenników narciarstwa biegowego. Tej zimy di dyspozycji narciarzy biegowych będzie ponad 70 kilometrów tras, w tym nowe – w okolicy Rużemberka: przez Vlkolínske Lúky i z Hrabovskej do Čutkovskej doliny oraz w Tatrach Zachodnich, z Liptovskej Kokavy do Podbanskich.
Podobnie, jak w latach ubiegłych, posiadacze Karty Liptowskiej będą mogli bezpłatnie korzystać z Ski&Aqua Busa oraz z 60 proc. zniżki w 60 miejscach.
W Litowskim Mikulaszu obchodzone będzie 730 lecie pierwszej pisemnej wzmianki o mieście.

Jana Piatková, dyrektor Centrum Informacji w Liptowskim Mikulaszu, powiedziała: “Chcemy, by turyści odwiedzający Litów nie skupiali się jedynie na górach, ale żeby też odwiedzali nasze miasto. Wyznaczyliśmy dwie nowe trasy turystyczne po mieście, odnowiliśmy także Muzeum Ochrony Przyrody i Speleologii, zimą planujemy kilka ciekawych imprez.”

Najważniejszą imprezą w rozpoczynającycm się sezonie będą bez wątpienia zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim, które odbędą się w Jasnej od 4 do 6 marca 2016 roku.