Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 11 czerwiec 2015 07:12

Pomnik kozy w Wilnie

Napisane przez MG
Pomnik kozy w Wilnie archiwum wilnoteka

W dzielnicy Wilcza Łapa została uroczyście odsłonięta rzeźba kozy. Autorami rzeźby są rzeźbiarz Kęstutis Musteikis oraz architekt Henrikas Žukauskas.

Nazwa wsi Wilcza Łapa, obecnie dzielnicy Wilna, powstała od wielkiego kamienia z odciskami łap wilka, który znajdował się w tej miejscowości. Na siedemnastowiecznych planach miasta, kamień ten był wyraźnie zaznaczony, a w 1859 roku opisał go archeolog i historyk Adam Kirkor. W latach trzydziestych XX w. kamień został wykorzystany do budowy drogi. Pozostała tylko nazwa miejscowości i legenda o wilku i kozie.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.