LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

środa, 11 marzec 2015 09:13

Majorka mówi adios pijanym Brytyjczykom

Napisane przez AG
Majorka mówi adios pijanym Brytyjczykom Jamie Wiseman Daily Mail

Policja w Magaluf będzie konfiskować napoje alkoholowe spożywane w przestrzeni publicznej pomiędzy 22 – 8 rano. W tych godzinach nie będzie również można sprzedawać alkoholu w sklepach.

Władze hiszpańskiego kurortu, niezwykle popularnego wśród turystów z Wielkiej Brytanii, postanowiły wprowadzić wprowadzają sankcje w związku z ekscesami, jakich pijani Brytyjczycy dopuszczali się zeszłego lata.
Sankcje obejmą także organizatorów wycieczek po lokalnych pubach, tzw. „pub crawls" – od 1. maja każdy z organizatorów będzie mógł organizować jedną tego typu imprezę dziennie dla maksymalnie 20 osób w godzinach 20 – 24. Ponadto, touroperatorzy dostaną zakaz promowania alkoholu i seksu w swych materiałach reklamowych.

Rzecznik prasowy ratusza powiedział: „W zeszłym sezonie wiele „pub crawls" zamieniało się w „sex crawls", kiedy młodzi, zamroczeni alkoholem Brytyjczycy, poza spożywaniem drinków, w każdym kolejnym barze uprawiali przygodny seks. Naszym wspólnym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim turystom przebywającym w Magaluf."