Reklama

Reklama

Reklama

środa, 11 marzec 2015 09:13

Majorka mówi adios pijanym Brytyjczykom

Napisane przez AG
Majorka mówi adios pijanym Brytyjczykom Jamie Wiseman Daily Mail

Policja w Magaluf będzie konfiskować napoje alkoholowe spożywane w przestrzeni publicznej pomiędzy 22 – 8 rano. W tych godzinach nie będzie również można sprzedawać alkoholu w sklepach.

Władze hiszpańskiego kurortu, niezwykle popularnego wśród turystów z Wielkiej Brytanii, postanowiły wprowadzić wprowadzają sankcje w związku z ekscesami, jakich pijani Brytyjczycy dopuszczali się zeszłego lata.
Sankcje obejmą także organizatorów wycieczek po lokalnych pubach, tzw. „pub crawls" – od 1. maja każdy z organizatorów będzie mógł organizować jedną tego typu imprezę dziennie dla maksymalnie 20 osób w godzinach 20 – 24. Ponadto, touroperatorzy dostaną zakaz promowania alkoholu i seksu w swych materiałach reklamowych.

Rzecznik prasowy ratusza powiedział: „W zeszłym sezonie wiele „pub crawls" zamieniało się w „sex crawls", kiedy młodzi, zamroczeni alkoholem Brytyjczycy, poza spożywaniem drinków, w każdym kolejnym barze uprawiali przygodny seks. Naszym wspólnym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim turystom przebywającym w Magaluf."

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.