Majorka mówi adios pijanym Brytyjczykom

Jamie Wiseman Daily Mail

Policja w Magaluf będzie konfiskować napoje alkoholowe spożywane w przestrzeni publicznej pomiędzy 22 – 8 rano. W tych godzinach nie będzie również można sprzedawać alkoholu w sklepach. Władze hiszpańskiego kurortu, niezwykle popularnego wśród turystów z Wielkiej Brytanii, postanowiły wprowadzić wprowadzają sankcje w związku z ekscesami, jakich pijani Brytyjczycy dopuszczali się zeszłego lata.
Sankcje obejmą także organizatorów wycieczek po lokalnych pubach, tzw. „pub crawls” – od 1. maja każdy z organizatorów będzie mógł organizować jedną tego typu imprezę dziennie dla maksymalnie 20 osób w godzinach 20 – 24. Ponadto, touroperatorzy dostaną zakaz promowania alkoholu i seksu w swych materiałach reklamowych.

Rzecznik prasowy ratusza powiedział: „W zeszłym sezonie wiele „pub crawls” zamieniało się w „sex crawls”, kiedy młodzi, zamroczeni alkoholem Brytyjczycy, poza spożywaniem drinków, w każdym kolejnym barze uprawiali przygodny seks. Naszym wspólnym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim turystom przebywającym w Magaluf.”