Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

środa, 30 październik 2019 23:49

Polska Organizacja Turystyczna bez wiceprezesa

Napisane przez AG
Agnieszka Jędrzejczyk Agnieszka Jędrzejczyk archiwum POT

Agnieszka Jędrzejczyk, wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej, po dwóch latach pracy, odchodzi ze stanowiska. Ostatni dzień października jest jej ostatnim dniem w pracy.

Przypomnimy, że w listopadzie 2017 roku, Prezes POT zarekomendował Radzie POT Agnieszkę Jędrzejczyk-Wojciechowską na stanowisko wiceprezesa Polskiej Organizacji Turystycznej. Rada POT jednogłośnie podjęła uchwałę pozytywnie oceniającą kandydatkę.

W kwietniu 2019 roku Jędrzejczyk została szefową zespołu ds. opracowania zasad nadzoru nad Zagranicznym Ośrodkami Polskiej Organizacji Turystycznej. Wskład zespołu weszli: Teresa Buczak, Magdalena Michno, Joanna Węglarczyk, Bartłomiej Karolczyk, Mariola Górecka, Marzena Sadowska, Dominika Szulc, Anna Zabłocka - Sztyber, Marzena Witkowska, Ewa Kalaman - Szymerska.
Zespół miał się się zająć opracowaniem wytycznych w zakresie obiegu dokumentacji finansowo-księgowej w ZOPOT-ach, zasad ewidencji wydatków (m.in. opisów i rejestracji dowodów księgowych), zasad kontroli ZOPOT-ów, zasad sprawozdawczości zarówno finansowej,jak merytorycznej.
Powołanie zespołu przez prezesa POT prawdopodobnie było pokłosiem skandalu z odwołaniem dyrektora ZOPOT-u w Berlinie oraz informacji o nieprawidłowościach w ZOPOT w Tokio.

Odejście Agnieszki Jędrzejczyk jest pierwszą zmianą personalną wśród urzędników POT i MSiT po wyborach parlamentarnych.

Wiadomo, że trwają rozmowy na temat obsady stanowiska ministra sportu I turystyki oraz wiceministra odpowiedzailengo za turystykę. Jako, że POT ściśle podlega MSIT, w najbliższym czasie mogą też zajść zmainy również w POT.

Agnieszka Jędrzejczyk to specjalistka od komunikacji marketingowej. Od ponad kilkunastu lat zawodowo zajmuje się realizacją i nadzorem kampanii reklamowych i public relations. W toku pracy doskonale poznała narzędzia marketingowe oraz media. Koordynowała i nadzorowała liczne kampanie reklamowe i public relations dla największych korporacji międzynarodowych, w tym m.in.: Procter&Gamble, Nestle, Unilever, Pepsico czy Reebok.

Pełniła funkcję account executive w agencji reklamowej Tomorrow. Przez ostatnie 10 lat pracowała w największej polskiej agencji public relations Partner Of Promotion, gdzie zajmowała stanowisko dyrektora ds. obsługi klientów (Account Director). Wcześniej realizowała się zawodowo m.in. w międzynarodowej sieci perfumerii Sephora czy Domu Mody Forget-me-Not.

Agnieszka Jędrzejczyk biegle posługuje się językiem angielskim. Jest absolwentką Zarządzania i Marketingu na Uniwersytecie Warszawskim. W Polskiej Organizacji Turystycznej będzie nadzorowała bezpośrednio pion odpowiedzialny za komunikację marketingową. Pion ten, w związku ze zmianami w Polskiej Organizacji Turystycznej, będzie realizował m.in. innowacyjne kampanie internetowe promujące Polskę jako kraj atrakcyjny turystycznie.