Polska Organizacja Turystyczna bez wiceprezesa

archiwum POT

Agnieszka Jędrzejczyk, wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej, po dwóch latach pracy, odchodzi ze stanowiska. Ostatni dzień października jest jej ostatnim dniem w pracy.

Przypomnimy, że w listopadzie 2017 roku, Prezes POT zarekomendował Radzie POT Agnieszkę Jędrzejczyk-Wojciechowską na stanowisko wiceprezesa Polskiej Organizacji Turystycznej. Rada POT jednogłośnie podjęła uchwałę pozytywnie oceniającą kandydatkę.

W kwietniu 2019 roku Jędrzejczyk została szefową zespołu ds. opracowania zasad nadzoru nad Zagranicznym Ośrodkami Polskiej Organizacji Turystycznej. Wskład zespołu weszli: Teresa Buczak, Magdalena Michno, Joanna Węglarczyk, Bartłomiej Karolczyk, Mariola Górecka, Marzena Sadowska, Dominika Szulc, Anna Zabłocka – Sztyber, Marzena Witkowska, Ewa Kalaman – Szymerska.
Zespół miał się się zająć opracowaniem wytycznych w zakresie obiegu dokumentacji finansowo-księgowej w ZOPOT-ach, zasad ewidencji wydatków (m.in. opisów i rejestracji dowodów księgowych), zasad kontroli ZOPOT-ów, zasad sprawozdawczości zarówno finansowej,jak merytorycznej.
Powołanie zespołu przez prezesa POT prawdopodobnie było pokłosiem skandalu z odwołaniem dyrektora ZOPOT-u w Berlinie oraz informacji o nieprawidłowościach w ZOPOT w Tokio.

Odejście Agnieszki Jędrzejczyk jest pierwszą zmianą personalną wśród urzędników POT i MSiT po wyborach parlamentarnych.

Wiadomo, że trwają rozmowy na temat obsady stanowiska ministra sportu I turystyki oraz wiceministra odpowiedzailengo za turystykę. Jako, że POT ściśle podlega MSIT, w najbliższym czasie mogą też zajść zmainy również w POT.

Agnieszka Jędrzejczyk to specjalistka od komunikacji marketingowej. Od ponad kilkunastu lat zawodowo zajmuje się realizacją i nadzorem kampanii reklamowych i public relations. W toku pracy doskonale poznała narzędzia marketingowe oraz media. Koordynowała i nadzorowała liczne kampanie reklamowe i public relations dla największych korporacji międzynarodowych, w tym m.in.: Procter&Gamble, Nestle, Unilever, Pepsico czy Reebok.

Pełniła funkcję account executive w agencji reklamowej Tomorrow. Przez ostatnie 10 lat pracowała w największej polskiej agencji public relations Partner Of Promotion, gdzie zajmowała stanowisko dyrektora ds. obsługi klientów (Account Director). Wcześniej realizowała się zawodowo m.in. w międzynarodowej sieci perfumerii Sephora czy Domu Mody Forget-me-Not.

Agnieszka Jędrzejczyk biegle posługuje się językiem angielskim. Jest absolwentką Zarządzania i Marketingu na Uniwersytecie Warszawskim. W Polskiej Organizacji Turystycznej będzie nadzorowała bezpośrednio pion odpowiedzialny za komunikację marketingową. Pion ten, w związku ze zmianami w Polskiej Organizacji Turystycznej, będzie realizował m.in. innowacyjne kampanie internetowe promujące Polskę jako kraj atrakcyjny turystycznie.