Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 28 sierpień 2018 10:58

Pojedynek na forum: mały region, duża promocja

Napisane przez MM
Agnieszka Zyzało kontra Jacek Kowalczyk Agnieszka Zyzało kontra Jacek Kowalczyk archiwum prywatne

Czy mniej popularne turystycznie miejsca mają szansę wybić się na tle gór, morza i jezior mazurskich? O tym, ile znaczy promocja turystyczna dla mniej oczywistych turystycznie miejsc i ile udało się zdziałać w tym temacie mniejszym regionom Polski rozmawiać będziemy podczas pojedynku ekspertów na IV Forum Promocji Turystycznej.

Jacek Kowalczyk, prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego i Agnieszka Zyzało, zaangażowana w promocję regionu prezes Podlaskiego Oddziału Polskiej Izby Turystyki spotkają się na „pojedynku” podczas IV Forum Promocji Turystycznej. Dwa regiony o podobnej liczbie miejsc noclegowych, ale zróżnicowanej ofercie – jakie mają pomysły na promocję? W jaki sposób „walczą” o uwagę turystów z największymi kurortami w kraju?

Ślązaczka od lat promująca Podlasie

Agnieszka Zyzało jest od ponad 22 lat właścicielką Przedsiębiorstwa Turystycznego SZOT. Ponadto: prezesem Podlaskiego Oddziału Polskiej Izby Turystyki, członkiem Rady Naczelnej PIT i Społecznej Rady Turystyki. Była Członkiem Zarządu Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Przez 9 lat zarządzała hotelem Leśnik w Augustowie. Jest specjalistką w zakresie turystyki aktywnej.

Z pochodzenia Ślązaczka. Absolwentka Zarządzania i Marketingu w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku. Zainicjowała i koordynowała organizację corocznych konferencji mających na celu rozwój turystyczny województwa podlaskiego, odbywających się w Augustowie przez 9 lat.

Zorganizowała dwie edycje Polsko-Białoruskiego Forum Turystycznego, których intencją było nawiązywanie i umacnianie międzynarodowych kontaktów gospodarczych i rozwoju polsko-białoruskiej turystyki. W ramach działalności zawodowej nagrodzona: „Przebiśnieg 1999”, „Za zasługi dla Turystyki”.

W urzędzie i ROT z miłości do turystyki

Jacek Kowalczyk, prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego, jest absolwentem Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach - magister politologii i nauk społecznych, z wykształcenia i tradycji rodzinnych także hotelarz. Absolwent studiów Master of Business Administration prowadzonych przez Gdańską Fundację Kształcenia Menadżerów oraz Uniwersytet Gdański.

W latach 2002-2006 członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego. Od 2007 roku Dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego. Prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego. Ekspert z zakresu wdrażania funduszy strukturalnych Unii Europejskiej.

Współtwórca regionalnego systemu informacji turystycznej, wspierał powstanie takich atrakcji turystycznych jak: JuraPark w Bałtowie, Świętokrzyski Szlak Archeo-Geologiczny czy Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie. Współtworzył kampanię promocyjną "Świętokrzyskie czaruje. Poleć na weekend" uznaną za najlepszą w kraju w konkursie "Złote Formaty".

Na IV Forum Promocji Turystycznej zapraszamy 24 października do Warszawy, do hotelu Polonia Palace. Wydarzenie to będzie jak zwykle poświęcone różnym aspektom promocji turystycznej. Partnerami forum są: Cypryjska Organizacja Turystyczna, Narodowy Ośrodek Informacji Turystycznej Republiki Chorwacji w Polsce i Polonus, wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Mazowieckiego, patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz patronatem Polskiej Izby Turystyki, Instytutu Administracji i Agencji Informacyjnej.

Zarejestruj się już dziś! Formularz rejestracji, informacje i program forum znajdziesz tutaj.