Pojedynek na forum: mały region, duża promocja

archiwum prywatne

Czy mniej popularne turystycznie miejsca mają szansę wybić się na tle gór, morza i jezior mazurskich? O tym, ile znaczy promocja turystyczna dla mniej oczywistych turystycznie miejsc i ile udało się zdziałać w tym temacie mniejszym regionom Polski rozmawiać będziemy podczas pojedynku ekspertów na IV Forum Promocji Turystycznej.

Jacek Kowalczyk, prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego i Agnieszka Zyzało, zaangażowana w promocję regionu prezes Podlaskiego Oddziału Polskiej Izby Turystyki spotkają się na „pojedynku” podczas IV Forum Promocji Turystycznej. Dwa regiony o podobnej liczbie miejsc noclegowych, ale zróżnicowanej ofercie – jakie mają pomysły na promocję? W jaki sposób „walczą” o uwagę turystów z największymi kurortami w kraju?

Ślązaczka od lat promująca Podlasie

Agnieszka Zyzało jest od ponad 22 lat właścicielką Przedsiębiorstwa Turystycznego SZOT. Ponadto: prezesem Podlaskiego Oddziału Polskiej Izby Turystyki, członkiem Rady Naczelnej PIT i Społecznej Rady Turystyki. Była Członkiem Zarządu Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Przez 9 lat zarządzała hotelem Leśnik w Augustowie. Jest specjalistką w zakresie turystyki aktywnej.

Z pochodzenia Ślązaczka. Absolwentka Zarządzania i Marketingu w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku. Zainicjowała i koordynowała organizację corocznych konferencji mających na celu rozwój turystyczny województwa podlaskiego, odbywających się w Augustowie przez 9 lat.

Zorganizowała dwie edycje Polsko-Białoruskiego Forum Turystycznego, których intencją było nawiązywanie i umacnianie międzynarodowych kontaktów gospodarczych i rozwoju polsko-białoruskiej turystyki. W ramach działalności zawodowej nagrodzona: „Przebiśnieg 1999”, „Za zasługi dla Turystyki”.

W urzędzie i ROT z miłości do turystyki

Jacek Kowalczyk, prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego, jest absolwentem Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach – magister politologii i nauk społecznych, z wykształcenia i tradycji rodzinnych także hotelarz. Absolwent studiów Master of Business Administration prowadzonych przez Gdańską Fundację Kształcenia Menadżerów oraz Uniwersytet Gdański.

W latach 2002-2006 członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego. Od 2007 roku Dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego. Prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego. Ekspert z zakresu wdrażania funduszy strukturalnych Unii Europejskiej.

Współtwórca regionalnego systemu informacji turystycznej, wspierał powstanie takich atrakcji turystycznych jak: JuraPark w Bałtowie, Świętokrzyski Szlak Archeo-Geologiczny czy Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie. Współtworzył kampanię promocyjną “Świętokrzyskie czaruje. Poleć na weekend” uznaną za najlepszą w kraju w konkursie “Złote Formaty”.

Na IV Forum Promocji Turystycznej zapraszamy 24 października do Warszawy, do hotelu Polonia Palace. Wydarzenie to będzie jak zwykle poświęcone różnym aspektom promocji turystycznej. Partnerami forum są: Cypryjska Organizacja Turystyczna, Narodowy Ośrodek Informacji Turystycznej Republiki Chorwacji w Polsce i Polonus, wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Mazowieckiego, patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz patronatem Polskiej Izby Turystyki, Instytutu Administracji i Agencji Informacyjnej.

Zarejestruj się już dziś! Formularz rejestracji, informacje i program forum znajdziesz tutaj.