Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

czwartek, 08 marzec 2018 06:10

Bartłomiej Walas prelegentem III Forum Promocji Turystycznej

Napisane przez MM
Bartłomiej Walas Bartłomiej Walas archiwum

W ostatnich latach z wielu miejsc na świecie napływają informacje wskazujące na konflikt mieszkańców z turystami. Problem dotyczy przede wszystkim znanych miast historycznych. O tym, jakiego podejścia wymaga to nowe zjawisko porozmawia z uczestnikami III Forum Promocji Turystycznej Bartłomiej Walas, dziekan Wydziału Turystyki i Rekreacji WSTiE w Suchej Beskidzkiej.

"Należy zdiagnozować przyczyny tego zjawiska i spojrzeć na nowo na zarządzanie miastem, w którym ma ono miejsce. Podróże typu city break nadal będą dominować w turystyce. Nowe połączenia lotnicze, wzrost liczby miejsc noclegowych, coraz większa rola rekomendacji – w tym w mediach społecznościowych – wzmacniają reputację miast. Powoduje to wzrost ruchu turystycznego” – tłumaczy Bartłomiej Walas.

Takim zagadnieniom poświęcona była pierwsza międzynarodowa konferencja miasta historyczne 3.0. Więcej o konferencji dowiedzieć się będzie można podczas prezentacji, którą Bartłomiej Walas wygłosi podczas III Forum Promocji Turystycznej we Wrocławiu.

W miastach historycznych ( nie tylko takich), o ograniczonej powierzchniowo strefie zabytkowej, problem nadmiernego przyrostu ruchu turystycznego rodzi nowe wyzwania co do sposobu zagospodarowania w sposób „zrównoważony”. Chodzi o to, aby z jednej strony pozwolić turyście na czerpanie korzyści z pobytu i planowanie go według uznania, a z drugiej o utrzymanie przez mieszkańców poczucia komfortu jakości życia. Suma odczuć obu grup ma tworzyć lokalną atmosferę miejsca. Ta atmosfera to najbardziej poszukiwana wśród przyjezdnych i mieszkańców wartość.

O możliwych rozwiązaniach tego problemu, takich jak: partycypacja mieszkańców w tworzeniu zindywidualizowanych ofert dla przyjezdnych oraz mieszkańców dowiemy się więcej już za sześć tygodni.

Na III Forum Promocji Turystycznej zapraszamy 19 kwietnia do Wrocławia, do hotelu Novotel Wrocław Centrum. Wydarzenie to będzie jak zwykle poświęcone różnym aspektom promocji turystycznej. Trzecia edycja odbywać się będzie pod hasłem „Napiszmy razem ustawę o Polskiej Organizacji Turystycznej”.

Partnerem forum jest Miasto Wrocław, wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Wrocławia i patronatem Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu oraz Polskiej Izby Turystyki i Hotel Novotel.

Zarejestruj się już dziś! Formularz rejestracji, informacje i program forum znajdziesz tutaj.