Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

środa, 21 luty 2018 15:23

Polska zobacz więcej - już za 16 dni

Napisane przez AG
Witold Bańka, minister sportu i turystyki Witold Bańka, minister sportu i turystyki MM

W wiosennej edycji akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pól ceny” weźmie udział 661 partnerów, o prawie 20 proc. więcej niż w edycji jesiennej. Największa liczba partnerów – 100 – zgłosiła się z województwa małopolskiego.

Przypomnijmy, że celem akcji jest prezentacja bogatej, ogólnopolskiej oferty turystycznej oraz zachęcanie Polaków do podróżowania po kraju i korzystania z atrakcji turystycznych również poza tradycyjnym sezonem letnim czy zimowym.

Od dziś można rezerwować oferty w ramach wiosennej edycji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”, która odbędzie się między 9 a 11 marca.

Witold Bańka, minister sportu i turystyki, powiedział: „Już pierwsza edycja pokazała potencjał. Pokazała także, jak duże jest zainteresowanie tego typu wydarzeniami. Liczba partnerów zainteresowanych akcją „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” rośnie, podobnie, jak liczba turystów biorących w niej udział. W ostatniej, jesiennej edycji z propozycji cen za pół ceny skorzystało już 110 tysięcy osób. To pokazuje, że Polacy chcą wypoczywać w Polsce poza wysokim sezonem. My chcemy udowodnić, że w Polsce znajduje się wiele mało znanych jeszcze atrakcji turystycznych .”

Robert Andrzejczyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, dodał: „O akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” mogę wypowiadać się tylko w samych superlatywach. To bardzo udana akcja.
Dla nas bardzo ważne jest zaangażowanie branży, bez niej niewiele byśmy zdziałali.
Akcja to sukces marketingowy, ale także komercyjny. Szacujemy, że w tym roku w dwóch edycjach, ponad 300 tys. Polaków skorzysta z obniżonych cen.
Chciałbym podkreślić, że dla nas ważny jest każdy partner – ten duży, jak na przykład PKP Intercity, jak i podmioty zależne od samorządu terytorialnego czy firmy prywatne.
Najważniejsi są gestorzy bazy noclegowej i ich oferty sprzedają się bardzo szybko.
Zachęcam, by nie odkładać wyboru na ostatnią chwilę i już dziś rezerwować wybrane usługi partnerów akcji.”

 Największa liczba partnerów – 100 – zgłosiła się z województwa małopolskiego. Na drugim miejscu uplasowało się woj. dolnośląskie z liczbą 72, na trzecim pomorskie – 70 podmiotów . Pierwszą piątkę uzupełniają: mazowieckie – 59 i śląskie – 53 obiekty oferujące usługi turystyczne z 50 proc. zniżką. 

Najmniej partnerów zgłosiło się z województw: opolskiego - 16 i lubuskiego - 14

Najwięcej ofert w obniżonych cenach dotyczy usług noclegowych (36 proc.), zwiedzania (18 proc.) oraz gastronomii (16 proc.). Najmniej – 3 proc. dotyczy uzdrowisk i SPA. Po raz pierwszy w akcji biorą udział przedstawiciele agroturystyki – stanowią 4 proc. partnerów.

Lista proponowanych usług w ramach edycji – wiosna 2018 znajduje się na stronie www.polskazobaczwiecej.pl

 Aby skorzystać ze zniżki, należy odnaleźć interesujące miejsce za pomocą mapy lub wyszukiwarki na stronie www.polskazobaczwiecej.pl i zapoznać się ze szczegółową ofertą.