Polska zobacz więcej – już za 16 dni

MM

W wiosennej edycji akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pól ceny” weźmie udział 661 partnerów, o prawie 20 proc. więcej niż w edycji jesiennej. Największa liczba partnerów – 100 – zgłosiła się z województwa małopolskiego.

Przypomnijmy, że celem akcji jest prezentacja bogatej, ogólnopolskiej oferty turystycznej oraz zachęcanie Polaków do podróżowania po kraju i korzystania z atrakcji turystycznych również poza tradycyjnym sezonem letnim czy zimowym.

Od dziś można rezerwować oferty w ramach wiosennej edycji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”, która odbędzie się między 9 a 11 marca.

Witold Bańka, minister sportu i turystyki, powiedział: „Już pierwsza edycja pokazała potencjał. Pokazała także, jak duże jest zainteresowanie tego typu wydarzeniami. Liczba partnerów zainteresowanych akcją „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” rośnie, podobnie, jak liczba turystów biorących w niej udział. W ostatniej, jesiennej edycji z propozycji cen za pół ceny skorzystało już 110 tysięcy osób. To pokazuje, że Polacy chcą wypoczywać w Polsce poza wysokim sezonem. My chcemy udowodnić, że w Polsce znajduje się wiele mało znanych jeszcze atrakcji turystycznych .”

Robert Andrzejczyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, dodał: „O akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” mogę wypowiadać się tylko w samych superlatywach. To bardzo udana akcja.
Dla nas bardzo ważne jest zaangażowanie branży, bez niej niewiele byśmy zdziałali.
Akcja to sukces marketingowy, ale także komercyjny. Szacujemy, że w tym roku w dwóch edycjach, ponad 300 tys. Polaków skorzysta z obniżonych cen.
Chciałbym podkreślić, że dla nas ważny jest każdy partner – ten duży, jak na przykład PKP Intercity, jak i podmioty zależne od samorządu terytorialnego czy firmy prywatne.
Najważniejsi są gestorzy bazy noclegowej i ich oferty sprzedają się bardzo szybko.
Zachęcam, by nie odkładać wyboru na ostatnią chwilę i już dziś rezerwować wybrane usługi partnerów akcji.”

 Największa liczba partnerów – 100 – zgłosiła się z województwa małopolskiego. Na drugim miejscu uplasowało się woj. dolnośląskie z liczbą 72, na trzecim pomorskie – 70 podmiotów . Pierwszą piątkę uzupełniają: mazowieckie – 59 i śląskie – 53 obiekty oferujące usługi turystyczne z 50 proc. zniżką. 

Najmniej partnerów zgłosiło się z województw: opolskiego – 16 i lubuskiego – 14

Najwięcej ofert w obniżonych cenach dotyczy usług noclegowych (36 proc.), zwiedzania (18 proc.) oraz gastronomii (16 proc.). Najmniej – 3 proc. dotyczy uzdrowisk i SPA. Po raz pierwszy w akcji biorą udział przedstawiciele agroturystyki – stanowią 4 proc. partnerów.

Lista proponowanych usług w ramach edycji – wiosna 2018 znajduje się na stronie www.polskazobaczwiecej.pl

 Aby skorzystać ze zniżki, należy odnaleźć interesujące miejsce za pomocą mapy lub wyszukiwarki na stronie www.polskazobaczwiecej.pl i zapoznać się ze szczegółową ofertą.