Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

piątek, 24 luty 2017 08:30

Polska zobacz więcej - dlaczego warto?

Napisane przez AG

Rozwój turystyki, jako dziedziny gospodarki to nasz wspólny cel, powiedziałw rozmowie z portalem WaszaTurystyka.pl Michał Nykowski, lider projektu Markowe wydarzenia POT.

Adam Gąsior: Jakie warunki musi spełniać firma zgłaszająca się do akcji „Polska zobacz więcej - Weekend za pół ceny”?
Michał Nykowski: Firma, która wyrazi chęć uczestnictwa w akcji musi oferować produkt turystyczny lub paraturystyczny. Wbrew pozorom pojęcia te są bardzo rozległe i zawierają w sobie wiele rodzajów dóbr i usług. Wszystkie podmioty, które odwiedzane są przez turystów i jednocześnie chcą być odwiedzane częściej oraz poza sezonem, mogą się do nas przyłączyć.
Z typowo „technicznych” spraw podmiot musi dokładnie opisać ofertę promocyjną, którą chce zaproponować, następnie przedstawić to na swojej stronie internetowej (nie udostępniając tego publicznie). Publikacja ofert promocyjnych na stronach partnerów nastąpi 15 marca, natomiast 17 marca to data startu sprzedaży produktów w ramach weekendu niższych cen.
Na stronie www.polskazobaczwiecej.pl znajduje się formularz, po którego uzupełnieniu oraz po naszej weryfikacji, firma staje się partnerem akcji.
Jednym z najważniejszych warunków jest pozytywne nastawienie do idei, która przyświeca akcji – zachęcanie Polaków do wyjazdów w obrębie kraju, poza sezonem, nie tylko w „urlopowym” wymiarze czasowym. Przyświeca również nam cel konsolidacji działań branży oraz wspólna promocja (umocnienie komunikatu promocyjnego), a w konsekwencji wzrost znaczenia turystyki jako dziedziny gospodarki.

AG: Dlaczego w tym roku akcja „Polska zobacz więcej - Weekend za pół ceny” odbywa się dwukrotnie?
MN: Od momentu przyjęcia przez nas, czyli Polską Organizację Turystyczną, przeprowadzenia akcji wiedzieliśmy, że cykliczność projektu jest bardzo ważną kwestią. Widzimy w tym ogromny potencjał na sukcesywne utrwalanie założonych celów, powiększanie banku ofert, a w konsekwencji tworzenie pakietów oraz marek turystycznych, co jest bardzo silnym trendem.
Również dla turystów to dobra wiadomość – dwa weekendy, podczas których mogą skorzystać z podwójnej ilości atrakcji, dzięki obniżce cen o połowę.

AG: Dlaczego przedsiębiorcy mają zgłaszać się do akcji?
MN: Rozwój turystyk,i jako dziedziny gospodarki to nasz wspólny cel. Zalety, wynikające z uczestnictwa w akcji, mają dwojaki charakter. Pierwsza z nich to aspekt handlowy - sprzedaż produktu poza sezonem. Z drugiej strony promocja, namawiająca do planowania wypoczynku w znanym już regionie, obiekcie.
Projekt otwiera również możliwości kreacyjne i partnerskie dla branży turystycznej w całym kraju. Coraz wyraźniej widzimy, że współpraca jest bardzo ważnym spoiwem w naszym sektorze gospodarki.

AG: Na jakie korzyści mogą liczyć?
MN: Oprócz korzyści wymienionych w odpowiedzi na poprzednie pytanie, partner akcji może liczyć na profity płynące z szeroko zakrojonej kampanii promocyjnej, m.in. w Internecie i w mediach, tworzonej z partnerem strategicznym – PKP Intercity. „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” stanie się rozpoznawalnym hasłem również dzięki obecności w przestrzeni „New Tech – New Travel” na targach Tour Salon w Poznaniu. Każdy z partnerów dostanie nalepkę, świadczącą o udziale w projekcie. Chcemy, żeby logo i nazwa akcji stały się swojego rodzaju symbolem. 17 marca będzie miała miejsce konferencja prasowa, rozpoczynająca czas sprzedażowy, którą swoją obecnością uświetni minister sportu i turystyki Witold Bańka. Na Targach Lato odbędzie się konferencja podsumowująca akcję.

AG: Jakie były wyniki jesiennej akcji pilotażowej „Polska zobacz więcej - Weekend za pół ceny”?
MN: Akcja pilotażowa, która miała miejsce w dniach 23 – 25 września 2016 r. okazała się sukcesem. Tak przedstawia się ona w liczbach:
400 partnerów,
60 tys. turystów,
4,5 miliona odbiorców kampanii w social mediach
97 proc. partnerów zadeklarowało chęć ponownego udziału w akcji.

AG: Na ile chętnych firm liczy POT w akcji wiosennej a na ilu klientów?
MN: Na wszystkie polskie firmy, które mają zarejestrowaną działalność gospodarczą.

Rozmawiał: Adam Gąsior

Polityka prywatności

W celu realizacji obowiązku informacyjnego, zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. poniżej przekazujemy „klauzulę informacyjną” z prośbą o zapoznanie się.

Polityka prywatności i przetwarzania danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Wydawnictwo „Wasze Podróże” z siedzibą w Warszawie 00-204 przy ul. Słonimskiego 1 lok. 33. Poniżej znajdziesz wszelkie niezbędne informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych w związku z realizacją usługi informacyjnej.

2. Przedstawicielem Administratora jest Adam Gąsior: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3. Dane osobowe przetwarzane są w celu w celu świadczenia usług informacyjnych przez Wydawnictwo Wasze Podróże oraz w celach marketingowych. Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - „RODO”).

4. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Ciebie zgody na takie przetwarzanie.

W zakresie usług Wydawnictwa Wasze Podróże Twoje dane będą przetwarzane przez okres, w którym usługi te będą świadczone oraz, w uzasadnionych wypadkach, po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

5. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane będą, w uzasadnionych wypadkach, przetwarzane po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

6. Podanie danych jest dobrowolne

7. Twoje dane osobowe nie będą przekazywane.

8. Jako administrator Twoich danych, zapewniamy Ci prawo dostępu do Twoich danych, możesz je również sprostować, żądać ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także skorzystać z uprawnienia do złożenia wobec Administratora sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawa do przenoszenia danych do innego administratora danych. W przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody, przysługuje Ci prawo cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Informujemy także, że przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorującego przestrzeganie przepisów ochrony danych osobowych.

9. Na niniejszej witrynie znajdują się wtyczki społecznościowe serwisu Facebook: „Lubię to”, które są powiązane z serwisem Facebook. Pod naszym artykułami umieszczany jest kod odwołujący się do serwisu Facebook. Używając przycisku „Lubię to”, użytkownik loguje się do serwisu Facebook, w którym obowiązują zasady ochrony prywatności określone przez serwis Facebook.