Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

środa, 15 luty 2017 19:33

Grupa Wyszehradzka: wspólnie przyciągniemy turystów z Azji

Napisane przez AG
Przedstawiciele krajów Grupy Wyszehradzkiej po podpisaniu protokołu ze spotkania na najwyższym szczeblu Przedstawiciele krajów Grupy Wyszehradzkiej po podpisaniu protokołu ze spotkania na najwyższym szczeblu AG

Cztery kraje Grupy Wyszehradzkiej będą wspólnie promować się na dalekich rynkach i walczyć o turystów z Azji i Stanów Zjednoczonych.

Delegaci czterech państw Grupy Wyszehradzkiej (Czech, Polski, Słowacji i Węgier) podpisali dzisiaj w Warszawie Plan Marketingowy na 2017 rok. Dokument podpisali: Dokument podpisali: Emese Boros z Węgierskiej Agencji Turystycznej,p.o prezesa POT Bartłomiej Walas, Ivana Magatova odpowiedzialna za turystykę w Ministerstwie Transportu i Budownictwa Republiki Słowackiej, Monika Palatkova z CzechTourism. Plan zakłada on między innymi wspólne wydatkowanie na promocję 315 tys. euro. Aż 122 tys. Euro (30 proc. ze środków węgierskich) będzie przeznaczone na działania promocyjne w Stanach Zjednoczonych, 76 tys. - w Rosji.
Podstawowe obszary wspólnych działań to między innymi:
- współpraca w dziedzinie promocji – udział w targach turystycznych (między innymi poprzez organizację wspólnych stoisk), liczne prezentacje i organizacja wizyt studyjnych (tzw. „study-tourów”) dla zagranicznych przedstawicieli biur podróży, tour-operatorów i dziennikarzy;
- wspieranie współpracy w dziedzinie turystyki przygranicznej, zwłaszcza realizowanej przez regionalne organizacje turystyczne;
- opracowywanie wspólnych projektów w celu zwiększania ruchu turystycznego z krajów trzecich;
- przygotowanie wspólnych produktów turystycznych, które są promowane w krajach trzecich (takich jak np. miasta historyczne, uzdrowiska, agroturystyka, kultura żydowska);
- aktualizacja portalu www.european-quartet.com
- przygotowanie materiałów promocyjnych;
- opracowanie wspólnych badań marketingowych.

Dzień później w konferencji prasowej z okazji podpisania protokołu ze spotkania na najwyższym szczeblu (którego elementem jest wspomniany Plan), udział wzięli: Podsekretarz Stanu w MSiT, Dawid Lasek, Peter Princzinger, wiceprzewodniczący Węgierskiej Agencji Turystyki, Peter Ďurček, sekretarz stanu w słowackim Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Rozwoju Regionalnego, Klara Dostalova, wiceminister w Ministerstwie Rozwoju Republiki Czeskiej.

Podsekretarz Stanu w MSiT, Dawid Lasek, powiedział m.in.: “Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mogą pochwalić się rosnącym ruchem turystycznym a także wzrostem we wszystkich wskaźnikach dotyczących turystyki. Jeśli chodzi o turystykę przyjazdową z Azji, absolutnym liderem są Czechy - z samych Chin odnotowały imponująca liczbę 300 tysięcy turystów. Dotychczasowa współpraca naszych krajów przynosi wymierne efekty i będziemy ją kontynuować. Na rynkach egzotycznych możemy promować się, jako jedna różnorodna i atrakcyjna destynacja, destynacja bezpieczna. Będziemy budować Dom Marek Środkowoeuropejskich. Jestem przekonany, że jeśli turyści z Azji odwiedzają Pragę - którą nazywamy hubem Europy Środkowej - to mogą też przy okazji odwiedzać pozostałe kraje naszej Grupy.
Przy okazji dzisiejszego spotkania potwierdziło się, że każdy z czterech krajów Grupy Wyszehradzkiej stawia na turystykę, każdy też przygotowuje nowe struktury promocyjne. W Polsce na przykład Dom Terytorialnych Marek Turystycznych od wczoraj jest oficjalnie elementem rządowej strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju.
Wszyscy uczestnicy dzisiejszego spotkania ustali, że będzie wspólnie negocjować z Komisją UE, by turystyka ponownie znalazła się w strategii działań Unii po 2020 roku, by była traktowana, jako poważna gałąź gospodarki.”

Peter Princzinger, wiceprzewodniczący Węgierskiej Agencji Turystyki, dodał: “Jestem zadowolony ze spotkania, bo potwierdziło się, że we wszystkich krajach Grupy w podobny sposób myślimy o roli turystyki w gospodarce, że podobne zdanie mamy o promocji turystycznej. Jesteśmy konkurentami w tym regionie Europy, ale można zadać pytanie: co jest ważniejsze - konkurencja czy współpraca? Sądzę, że musimy wypracować równowagę i jednocześnie pogłębiać współpracę.”

Peter Ďurček, sekretarz stanu w słowackim Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Rozwoju Regionalnego, potwierdził: “Jesteśmy konkurentami, ale współpraca powinna przewyższać konkurencję. Wierzę, że tematy, o których dzisiaj rozmawialiśmy nie są zamknięte z chwila podpisania dokumentu. Naszą ambicja jest kontynuacja współpracy, nie tylko marketingowej w ramach grupy, ale i dwustronnej, wymiana dobrych praktyk i doświadczeń.”

Klara Dostalova, wiceminister w Ministerstwie Rozwoju Czech, powiedziała: “Wyniosłam wiele dobrego z naszego spotkania. Wymieniliśmy bowiem doświadczenia, skąd zdobywać środki na rozwój turystyki i promocji kraju, jak przekonywać ministrów finansów, by dotowali turystykę. Rozmawialiśmy również o tym, jak podnosić poziom usług turystycznych."

Obecny na konferencji p.o. prezesa POT, Bartłomiej Walas, powiedział: “Podstawowymi rynkami dalekimi są dla nas: Chiny, kraje azji Południowo-Wschodniej, Japonia a następnie Stany Zjednoczone i Rosja. Będziemy również prowadzić działania w Kazachstanie i na Białorusi.”

Na pytanie przedstawiciela portalu WaszaTurystyka.pl o likwidację zagranicznych ośrodków przez Węgierską Agencję Turystyki (czytaj TUTAJ), Peter Princzinger, odpowiedział w kuriozalny (dyplomatyczny sposób): “To nie likwidacja, tylko reorganizacja. Zamiast w 16 krajach, w których mieliśmy ośrodki turystyczne, będziemy się teraz promować w 132, w których mamy ambasady. Obowiązki promocyjne przejmą pracownicy ambasad. W przyszłym roku zbudujemy Narodowe Centrum Marki. Co roku czterokrotnie podwyższamy budżet przeznaczany na promocję turystyki.”

Z kolei zapytany przez przedstawiciela portalu WaszaTurystyka.pl, o dalsze losy promocji turystyki słowackiej po likwidacji Słowackiej Agencji Ruchu Turystycznego (czytaj: TUTAJ), Peter Ďurček, odpowiedział w podobny sposób: “To nie likwidacja, to reorganizacja. Co prawda, Słowacka Organizacja Ruchu Turystycznego przestała istnieć, ale większość ludzi w niej pracujących przeszła do sekcji turystyki w Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Rozwoju Regionalnego. Ta sekcja przejęła obowiązki SACR i jestem przekonany, że zachowamy ciągłość pracy SACR. W budżecie mamy zapewnione pieniądze zarówno na promocję całego kraju, jak i poszczególnych regionów. Turystyka nie będzie zapomniana.”

Polityka prywatności

W celu realizacji obowiązku informacyjnego, zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. poniżej przekazujemy „klauzulę informacyjną” z prośbą o zapoznanie się.

Polityka prywatności i przetwarzania danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Wydawnictwo „Wasze Podróże” z siedzibą w Warszawie 00-204 przy ul. Słonimskiego 1 lok. 33. Poniżej znajdziesz wszelkie niezbędne informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych w związku z realizacją usługi informacyjnej.

2. Przedstawicielem Administratora jest Adam Gąsior: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3. Dane osobowe przetwarzane są w celu w celu świadczenia usług informacyjnych przez Wydawnictwo Wasze Podróże oraz w celach marketingowych. Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - „RODO”).

4. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Ciebie zgody na takie przetwarzanie.

W zakresie usług Wydawnictwa Wasze Podróże Twoje dane będą przetwarzane przez okres, w którym usługi te będą świadczone oraz, w uzasadnionych wypadkach, po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

5. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane będą, w uzasadnionych wypadkach, przetwarzane po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

6. Podanie danych jest dobrowolne

7. Twoje dane osobowe nie będą przekazywane.

8. Jako administrator Twoich danych, zapewniamy Ci prawo dostępu do Twoich danych, możesz je również sprostować, żądać ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także skorzystać z uprawnienia do złożenia wobec Administratora sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawa do przenoszenia danych do innego administratora danych. W przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody, przysługuje Ci prawo cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Informujemy także, że przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorującego przestrzeganie przepisów ochrony danych osobowych.

9. Na niniejszej witrynie znajdują się wtyczki społecznościowe serwisu Facebook: „Lubię to”, które są powiązane z serwisem Facebook. Pod naszym artykułami umieszczany jest kod odwołujący się do serwisu Facebook. Używając przycisku „Lubię to”, użytkownik loguje się do serwisu Facebook, w którym obowiązują zasady ochrony prywatności określone przez serwis Facebook.