Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

środa, 30 listopad 2016 13:05

Warszawa, Kraków i Wrocław ulubionymi miastami Polaków

Napisane przez MG
Hotel Sofitel Victoria w Warszawie Hotel Sofitel Victoria w Warszawie archiwum Accor

Wyszukiwarka turystyczna KAYAK.pl sprawdziła najnowsze trendy dla nisko- i wysokobudżetowych wyjazdów oraz przygotowała ranking najpopularniejszych kierunków w tych kategoriach oraz zestawienie średnich cen noclegów w kraju i zagranicą.

Warszawa jest najpopularniejszym kierunkiem zarówno wśród Polaków szukających luksusowego pobytu, jak i tych, którzy pragną niskim kosztem odwiedzić nowe miejsce. Podróżni, którzy chcą ograniczyć koszty wyjazdu i wybiorą tańsze opcje zakwaterowania, mogą liczyć na średnią cenę za noc na poziomie 129 złotych. Miłośnicy hoteli luksusowych również nie będą zawiedzeni. W Warszawie nocleg w hotelu 4- i 5-gwiazdkowym to wydatek rzędu 316 złotych za noc. Kolejne dwa miejsca w rankingu zajęły Kraków i Wrocław. W Krakowie oferty hoteli ekonomicznych wynoszą średnio 117 złotych za noc, a luksusowych — 390 złotych. Podobnie stawki kształtują się we Wrocławiu, gdzie doba w hotelu 1- i 2-gwiazdkowym kosztuje 137 złotych, natomiast w 4- i 5-gwiazdkowym — 351 złotych.
Najmniejsze różnice cenowe między hotelami ekonomicznymi a luksusowymi można zauważyć na przykładzie średnich cen w Poznaniu. Za nocleg w hotelu 1- i 2-gwiazdkowym w stolicy Wielkopolski podróżni zapłacą 129 złotych, a w 4- i 5- gwiazdkowym — 289 złotych. Inaczej sytuacja wygląda w nadmorskim Sopocie, który słynie z wysokich cen. Jedna noc w sopockim hotelu ekonomicznym kosztuje średnio 191 złotych. Za luksusowe wyposażenie trzeba natomiast znacznie dopłacić — jednodniowy pobyt w 4- i 5-gwiazdkowym hotelu to wydatek rzędu 589 złotych. Takie koszty noclegów sprawiają, że Sopot jest najdroższym kierunkiem w obu kategoriach.

Ulubione za granicą: Amsterdam, Berlin, Barcelona
Amsterdam, Barcelona i Berlin prowadzą w rankingu miast, w których podróżni są bardziej skłonni do rezerwowania luksusowych hoteli. Porównując ceny noclegów w Europie i w Ameryce, można łatwo zrozumieć, z czego to wynika. W Berlinie za hotel 4- i 5-gwiazdkowy Polacy zapłacą średnio 429 złotych, natomiast ten sam standard w Nowym Jorku kosztuje już 1206 złotych za noc. Nie dziwi zatem fakt, że podróżni wybierający się w daleką podróż, najchętniej wybierają ekonomiczne oferty noclegów, które w Stanach Zjednoczonych zaczynają się już od średnio 297 złotych za noc. Najwięcej za luksusowy nocleg w Europie — 745 złotych — polscy podróżni zapłacą natomiast w Amsterdamie.
Polacy częściej wybierają hotele 1- i 2-gwiazdkowe w miastach, które uchodzą za drogie, jak Londyn, Nowy Jork czy San Francisco. Berlin, który słynie z klimatycznych, alternatywnych dzielnic i życia nocnego, przyciąga zarówno podróżnych szukających atrakcyjnych cen, jak i tych, którzy nie wahają się wydać więcej na swój urlop. Kosmopolityczny Rzym — kolebka kultury i zabytków - cieszy się natomiast zainteresowaniem podróżnych lubiących wyższy standard, oferując hotele 4- i 5-gwiazdkowe za średnio 597 złotych. Listę zamyka Budapeszt, który niewygórowanymi cenami zaspokaja wszystkie gusta i portfele.

Vera Pershina, dyrektor regionalny KAYAK na Polskę i Rosję, powiedziała: „Zdajemy sobie sprawę z różnych upodobań Polaków. Co ciekawe, najwięcej łączy ich z Włochami, którzy równie często wyjeżdżają do Berlina, Pragi czy Barcelony. Bez względu na preferowany sposób podróżowania - czy to w ramach niskiego budżetu, w luksusowych hotelach, czy też może gdzieś po środku, staramy się pomagać wszystkim podróżnym w lepszym planowaniu i organizowaniu wyjazdów”, podkreśla. Przygotowana przez nas analiza dostarcza kompleksowych informacji, które mają ułatwić Polakom podjęcie najlepszej decyzji. Dzięki wyszukiwaniu hoteli na KAYAK podróżni mogą znaleźć idealny hotel w atrakcyjnej cenie, który odpowiada nie tylko ich gustom, ale również planowanym wydatkom”.