Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

środa, 30 listopad 2016 13:05

Warszawa, Kraków i Wrocław ulubionymi miastami Polaków

Napisane przez MG
Hotel Sofitel Victoria w Warszawie Hotel Sofitel Victoria w Warszawie archiwum Accor

Wyszukiwarka turystyczna KAYAK.pl sprawdziła najnowsze trendy dla nisko- i wysokobudżetowych wyjazdów oraz przygotowała ranking najpopularniejszych kierunków w tych kategoriach oraz zestawienie średnich cen noclegów w kraju i zagranicą.

Warszawa jest najpopularniejszym kierunkiem zarówno wśród Polaków szukających luksusowego pobytu, jak i tych, którzy pragną niskim kosztem odwiedzić nowe miejsce. Podróżni, którzy chcą ograniczyć koszty wyjazdu i wybiorą tańsze opcje zakwaterowania, mogą liczyć na średnią cenę za noc na poziomie 129 złotych. Miłośnicy hoteli luksusowych również nie będą zawiedzeni. W Warszawie nocleg w hotelu 4- i 5-gwiazdkowym to wydatek rzędu 316 złotych za noc. Kolejne dwa miejsca w rankingu zajęły Kraków i Wrocław. W Krakowie oferty hoteli ekonomicznych wynoszą średnio 117 złotych za noc, a luksusowych — 390 złotych. Podobnie stawki kształtują się we Wrocławiu, gdzie doba w hotelu 1- i 2-gwiazdkowym kosztuje 137 złotych, natomiast w 4- i 5-gwiazdkowym — 351 złotych.
Najmniejsze różnice cenowe między hotelami ekonomicznymi a luksusowymi można zauważyć na przykładzie średnich cen w Poznaniu. Za nocleg w hotelu 1- i 2-gwiazdkowym w stolicy Wielkopolski podróżni zapłacą 129 złotych, a w 4- i 5- gwiazdkowym — 289 złotych. Inaczej sytuacja wygląda w nadmorskim Sopocie, który słynie z wysokich cen. Jedna noc w sopockim hotelu ekonomicznym kosztuje średnio 191 złotych. Za luksusowe wyposażenie trzeba natomiast znacznie dopłacić — jednodniowy pobyt w 4- i 5-gwiazdkowym hotelu to wydatek rzędu 589 złotych. Takie koszty noclegów sprawiają, że Sopot jest najdroższym kierunkiem w obu kategoriach.

Ulubione za granicą: Amsterdam, Berlin, Barcelona
Amsterdam, Barcelona i Berlin prowadzą w rankingu miast, w których podróżni są bardziej skłonni do rezerwowania luksusowych hoteli. Porównując ceny noclegów w Europie i w Ameryce, można łatwo zrozumieć, z czego to wynika. W Berlinie za hotel 4- i 5-gwiazdkowy Polacy zapłacą średnio 429 złotych, natomiast ten sam standard w Nowym Jorku kosztuje już 1206 złotych za noc. Nie dziwi zatem fakt, że podróżni wybierający się w daleką podróż, najchętniej wybierają ekonomiczne oferty noclegów, które w Stanach Zjednoczonych zaczynają się już od średnio 297 złotych za noc. Najwięcej za luksusowy nocleg w Europie — 745 złotych — polscy podróżni zapłacą natomiast w Amsterdamie.
Polacy częściej wybierają hotele 1- i 2-gwiazdkowe w miastach, które uchodzą za drogie, jak Londyn, Nowy Jork czy San Francisco. Berlin, który słynie z klimatycznych, alternatywnych dzielnic i życia nocnego, przyciąga zarówno podróżnych szukających atrakcyjnych cen, jak i tych, którzy nie wahają się wydać więcej na swój urlop. Kosmopolityczny Rzym — kolebka kultury i zabytków - cieszy się natomiast zainteresowaniem podróżnych lubiących wyższy standard, oferując hotele 4- i 5-gwiazdkowe za średnio 597 złotych. Listę zamyka Budapeszt, który niewygórowanymi cenami zaspokaja wszystkie gusta i portfele.

Vera Pershina, dyrektor regionalny KAYAK na Polskę i Rosję, powiedziała: „Zdajemy sobie sprawę z różnych upodobań Polaków. Co ciekawe, najwięcej łączy ich z Włochami, którzy równie często wyjeżdżają do Berlina, Pragi czy Barcelony. Bez względu na preferowany sposób podróżowania - czy to w ramach niskiego budżetu, w luksusowych hotelach, czy też może gdzieś po środku, staramy się pomagać wszystkim podróżnym w lepszym planowaniu i organizowaniu wyjazdów”, podkreśla. Przygotowana przez nas analiza dostarcza kompleksowych informacji, które mają ułatwić Polakom podjęcie najlepszej decyzji. Dzięki wyszukiwaniu hoteli na KAYAK podróżni mogą znaleźć idealny hotel w atrakcyjnej cenie, który odpowiada nie tylko ich gustom, ale również planowanym wydatkom”.

Polityka prywatności

W celu realizacji obowiązku informacyjnego, zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. poniżej przekazujemy „klauzulę informacyjną” z prośbą o zapoznanie się.

Polityka prywatności i przetwarzania danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Wydawnictwo „Wasze Podróże” z siedzibą w Warszawie 00-204 przy ul. Słonimskiego 1 lok. 33. Poniżej znajdziesz wszelkie niezbędne informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych w związku z realizacją usługi informacyjnej.

2. Przedstawicielem Administratora jest Adam Gąsior: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3. Dane osobowe przetwarzane są w celu w celu świadczenia usług informacyjnych przez Wydawnictwo Wasze Podróże oraz w celach marketingowych. Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - „RODO”).

4. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Ciebie zgody na takie przetwarzanie.

W zakresie usług Wydawnictwa Wasze Podróże Twoje dane będą przetwarzane przez okres, w którym usługi te będą świadczone oraz, w uzasadnionych wypadkach, po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

5. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane będą, w uzasadnionych wypadkach, przetwarzane po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

6. Podanie danych jest dobrowolne

7. Twoje dane osobowe nie będą przekazywane.

8. Jako administrator Twoich danych, zapewniamy Ci prawo dostępu do Twoich danych, możesz je również sprostować, żądać ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także skorzystać z uprawnienia do złożenia wobec Administratora sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawa do przenoszenia danych do innego administratora danych. W przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody, przysługuje Ci prawo cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Informujemy także, że przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorującego przestrzeganie przepisów ochrony danych osobowych.

9. Na niniejszej witrynie znajdują się wtyczki społecznościowe serwisu Facebook: „Lubię to”, które są powiązane z serwisem Facebook. Pod naszym artykułami umieszczany jest kod odwołujący się do serwisu Facebook. Używając przycisku „Lubię to”, użytkownik loguje się do serwisu Facebook, w którym obowiązują zasady ochrony prywatności określone przez serwis Facebook.