Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

poniedziałek, 21 listopad 2016 13:19

Prezes POT odwołany

Napisane przez AG
Wojciech Fedyk i minister Witold Bańka Wojciech Fedyk i minister Witold Bańka AG

Wojciech Fedyk został odwołany ze stanowiska prezesa POT. Decyzję podjął Minister Sportu i Turystyki. Na razie nie znamy jeszcze faktycznych przyczyn podjęcia takiej decyzji.

Nominacja Wojciecha Fedyka na stanowisko prezesa POT została przyjęta przez branżę turystyczną entuzjastycznie, ponieważ jest on jednym z bardziej kompetentnych ekspertów ds. promocji turystyki i współpracy z regionami. Jego wizja zakładała m.in. ograniczenie kosztów działalności, zwiększenie zasięgu promocji w nowych mediach, nawiązanie ściślejszej współpracy z ROT-ami i LOT, pozyskanie nowych źródeł finansowania dla POT.

Prezes Fedyk skomentował to dyplomatycznie: "Powołanie i odwołanie prezesa POT jest prerogatywą Ministra Sportu i Turystyki."

Z kolei Rzecznik Prasowy MSiT, Katarzyna Kopeć-Ziemczyk, poprosozna komentarz odpowiedziała: "Potwierdzam, że Pan dr Fredyk został odwołany ze stanowiska. Postawione przed  byłym juz prezesem zadania nie zostały zrealizowane zgodnie z oczekiwaniami ministerstwa."

Decyzja o odwołaniu Wojciecha Fedyka jest dla branży zaskoczeniem i trudno uwierzyć, by wynikała z przyczyn merytorycznych. Obecnie czekamy na komentarz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Gdy tylko go uzyskamy, artykuł zostanie zaktualizowany.
Wojciech Fedyk ma 48 lat, urodził się w Bierutowie na Dolnym Śląsku, mieszka we Wrocławiu. Całe dorosłe życie związany jest z turystyka. Był i jest nauczycielem i wykładowcą akademickim, pracował w administracji państwowej i samorządowej. Jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego (geografia turystyki) i Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu (studia podyplomowe z marketingu w turystce i kulturze. W ubiegły, miesiącu obronił doktorat.
Był m.in. członkiem Rady POT IV kadencji, prezesem Forum Regionalnych Organizacji Turystycznych, prezesem Grupy Roboczej Dolny Śląsk – Saksonia w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej 2007-2013, przewodniczącym Komisji ds. Pilotów Wycieczek przy Marszałku Województwa Dolnośląskiego, dyrektorem Biura Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej, wiceprezesem zarządu Dolnośląskiej Grupy Turystycznej sp. z o.o. – jako Lider Grupy Dolny Śląsk-Saksonia (projekt TourismPartner Europe). Ostatnio był Liderem grupy eksperckiej Tourist Consulting oraz redaktorem bloga Ekspert Turystyczny.