O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Best Reisen: tania ezgotyka
Best Reisen Group udowadnia, że dzięki nowej strategii produktowej wyjazdy do dalekich krajów nie muszą być drogie.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Best Reisen: tania ezgotyka
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

czwartek, 29 wrzesień 2016 12:55

Agroturystyka potrzebuje standardów i promocji

Napisane przez AG
Bożena Srebro Bożena Srebro archiwum WaszaTurystyka.pl

O promocji polskiej wsi jako produktu turystycznego mówi się wiele. O tym jak przekuć czyny w słowa opowie podczas I Forum Promocji Turystycznej Bożena Srebro, wiceprezes MOT.

Polska agroturystyka ma ogromny potencjał do rozwoju, potrzebuje jednak jeszcze sporo nakładów pracy. Oprócz promocji, konieczne jest wprowadzenie jednolitych standardów jakości, dzięki którym klient będzie miał gwarancję, że wybierając dany produkt, otrzyma usługi na odpowiednim poziomie.

Na razie nie ma ogólnopolskiego, skutecznego i spójnego programu dla rozwoju agroturystyki, a przede wszystkim brakuje projektu ogólnokrajowej kategoryzacji dla tych usług. Niektóre regiony wdrażają jednak bardzo skutecznie własne programy dla agroturystyki, łącząc promocję z weryfikację standardu usług.

Przykładem takiego regionu jest Małopolska z jej projektami dla agroturystyki, prowadzonymi przez Bożenę Srebro. wiceprezes MOT i dyrektor Sądeckiej Organizacji Turystycznej. Oprócz organizacji szkoleń „Standardy Jakości w Agroturystyce”, z jej inicjatywy wdrażany jest również projekt podnoszenia jakości świadczonych usług – kategoryzacja Wiejskiej Bazy Noclegowej, a także opracowanie i wdrożenie produktów: „Małopolska Wieś Pachnąca Ziołami, „Małopolska Wieś dla Dzieci”, „Małopolska Miodowa Kraina”, „Małopolska Wieś dla Seniorów”, „Małopolska Wieś w Siodle”.

O tym jak w praktyce wygląda praca nad produktem agroturystycznym Bożena Srebro opowie uczestnikom I Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie się 27 października w Warszawie.

Bożena Srebro ukończyła AWF w Krakowie (specjalizacja - turystyka) oraz ponad dwadzieścia kursów specjalistycznych, w tym również za granicą (Anglia - Uniwersytet w Luton, Francja), związanych z promocją turystyczną, pozyskiwaniem środków unijnych na rozwój turystyki w regionach i podnoszeniem jakości w turystyce.

Od 1975 roku zajmuje się szeroko rozumianą promocją regionu, pełniła funkcję naczelnika obsługi ruchu turystycznego w PT"Beskidy" w Suchej Beskidzkiej, a następnie kierownika Biura Obsługi Ruchu Turystycznego w Wojewódzkim Przedsiębiorstwie Gospodarki Turystycznej w Nowym Sączu. Od roku 1984 pracuje w administracji rządowej, najpierw w UW w Nowym Sączu, a po jego likwidacji w miejscowym Starostwie Powiatowym jako specjalista ds. turystyki.

Jest autorką założeń powstawania, finansowania i funkcjonowania lokalnych organizacji turystycznych. Jedną z pierwszych był powołany pilotażowo w 1996 roku "Związek Turystyki Aktywnej" w Czorsztynie. Pomysłodawczyni i inicjatorka powstania Sądeckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, a od 2005 r. dyrektor Biura SLOT. Inicjatorka powstania transkarpackiego szlaku turystyki konnej. Opracowała i z powodzeniem wdrożyła pilotażowy projekt "Wypoczynek dla zdrowia" w woj. małopolskim. Autorka kilkudziesięciu wydawnictw promocyjnych i informatorów. Autorka kilku innowacyjnych produktów turystycznych - aż trzy z ich zdobyły tytuł Najlepszy Produkt Turystyczny - POT, nagrody ODYSA, WOM, złoty Medal Tour Salon i wiele innych.

Spotkaj się z Bożeną Srebro na I Forum Promocji Turystycznej. Zarejestruj się już dziś: https://forumpromocjiturystycznej.evenea.pl/