Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

poniedziałek, 12 wrzesień 2016 10:45

POT: stawiamy na turystykę aktywną i zabytki

Napisał
Na Wdzie Na Wdzie AG

Polska Organizacja Turystyczna przedstawiła założenia do planu na lata 2017-2018. W latach 2017 i 2018 POT chce skupić uwagę odbiorców na potencjale Polski jako doskonałego miejsca na wypoczynek aktywny, w zgodzie z naturą oraz światowym trendem wellbeing.

W komuniakcie znajdujacym się na stronie POT, podkreślono, że planie zostały uwzględnione sugestie i komentarze dyrektorów ZOPOT, dotyczące możliwości wykorzystania proponowanych przez Departament Strategii tematów przewodnich na poszczególnych rynkach.

W latach 2017 i 2018 POT pokazać potencjał Polski, jako doskonałego miejsca na wypoczynek aktywny. Kontynuowana będzie promocja Polski jako kraju o bogatym dziedzictwie kulturowym. Bogatsza będzie oferta, takich obiektów jak: zamki, pałace i dworki, znajdujące się poza granicami miast.
POT chce w najbliższcyh dwóch latach kłaść akcent na trzy główne tematy, pozostawiając miejsce na improwizację, kreatywne działania dostosowywane do potrzeb klientów i dynamicznie zmieniających się trendów w turystyce.
Te tematy to: Woda, Turystyka rowerowa i Zabytki, dwore i pałace
Jak podkreśla komunikat POT, pierwszy temat, związany ze zdrowym trybem życia (wellbeing), wypoczynkiem, relaksem (SPA&Wellness) i żywnością (EXPO Mediolan) pojawiał się działaniach promocyjnych w ostatnich kilku latach. POT chce poszerzyć go o oferty turystyki aktywnej, operając się na rzekach, jeziorach i morzu. Oprócz wody promowane będą również uzdrowiska, obiekty SPA & Wellness oraz turystyka medyczna, która będzie również tematem dedykowanego projektu realizowanego ze środków Unii Europejskiej (m.in. w Rosji, Ukrainie, Stanach Zjednoczonych, Norwegii, Niemczech).
Jeśli chodzi o turystykę rowerową to, POT chce ściśle powiązać promocję regionów i konkretnych miejsc w kontekście możliwości dotarcia tam właśnie na rowerze.
W najbliższych dwóch latach POT chce lepiej prezentować zamki, pałace i dwory znajdujace sie poza głownymi szlakami turystycznymi