LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

czwartek, 31 październik 2013 11:08

Najlepsi na Mazowszu

Napisane przez AG
Czerwińsk leżący na Szalku Książąt Mazowieckich Czerwińsk leżący na Szalku Książąt Mazowieckich AG

Podczas VII Sejmiku Turystycznego Województwa Mazowieckiego w Siedlcach marszałek Adam Struzik oraz prezes zarządu Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Jan Błoński wręczyli certyfikaty w konkursie „Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Mazowieckiego 2013".

Nagrodzono osiem produktów turystycznych. To wyróżnienie dla najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turystów miejsc, imprez czy projektów. Produkty mogły być zgłaszane do rywalizacji w pięciu kategoriach: wydarzenie cykliczne, pakiet usług turystycznych – impreza turystyczna, obiekt, szlak i obszar. Zgłosić produkt mogły samorządy lokalne i gospodarcze, lokalne organizacje turystyczne, stowarzyszenia i fundacje turystyczne, jak i sami twórcy produktów turystycznych, prywatni przedsiębiorcy oraz organizatorzy turystyki.
Wpłynęło 14 zgłoszeń, uhonorowanych zostało osiem produktów, które otrzymały najwyższą punktację. Są to:
Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik – największa w Europie impreza plenerowa popularyzująca naukę, organizowana przez Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik.
Odkryj Rzekę Wisłę – Discover Wisła River – rejsy wycieczkowe na tradycyjnych łodziach, którym towarzyszy również degustacja kuchni oraz prezentacja historii, muzyki i zwyczajów nadwiślańskiego regionu.
Muzeum Fryderyka Chopina – muzeum biograficzne znajdujące się w Zamku Ostrogskich w Warszawie. Dokumentuje życie i twórczość Fryderyka Chopina.
Centrum Nauki Kopernik – jego celem jest promowanie nowoczesnej komunikacji naukowej. Zwiedzający mogą poznawać prawa przyrody poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach.
Szlak Baśki Murmańskiej – to nietypowy, podobny do gry miejskiej, sposób na poznanie militarnego zabytku oddalonego zaledwie 30 km na północ od Warszawy.
Odkryj z nami Płock – coroczny wakacyjny projekt na terenie Płocka. Jego celem jest zapoznanie turystów i mieszkańców z najważniejszymi atrakcjami miasta.
Szlak Książąt Mazowieckich – szlak prowadzi przez miejscowości, którymi władali przez ponad 300 lat następcy Konrada Mazowieckiego. Przenosi w czasy historycznych potyczek, turniejów rycerskich i staropolskiej zabawy.
Kraina Mistrza Twardowskiego – to spotkanie z zabytkami ziemi węgrowskiej, niezapomniane wydarzenia kulturalne i spotkania z twórcami ludowymi. To również trasy spływów kajakowych rzeką Liwiec oraz ścieżki i szlaki rowerowe w Dolinie Liwca.