Najlepsi na Mazowszu

AG

Podczas VII Sejmiku Turystycznego Województwa Mazowieckiego w Siedlcach marszałek Adam Struzik oraz prezes zarządu Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Jan Błoński wręczyli certyfikaty w konkursie „Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Mazowieckiego 2013″.

Nagrodzono osiem produktów turystycznych. To wyróżnienie dla najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turystów miejsc, imprez czy projektów. Produkty mogły być zgłaszane do rywalizacji w pięciu kategoriach: wydarzenie cykliczne, pakiet usług turystycznych – impreza turystyczna, obiekt, szlak i obszar. Zgłosić produkt mogły samorządy lokalne i gospodarcze, lokalne organizacje turystyczne, stowarzyszenia i fundacje turystyczne, jak i sami twórcy produktów turystycznych, prywatni przedsiębiorcy oraz organizatorzy turystyki.
Wpłynęło 14 zgłoszeń, uhonorowanych zostało osiem produktów, które otrzymały najwyższą punktację. Są to:
Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik – największa w Europie impreza plenerowa popularyzująca naukę, organizowana przez Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik.
Odkryj Rzekę Wisłę – Discover Wisła River – rejsy wycieczkowe na tradycyjnych łodziach, którym towarzyszy również degustacja kuchni oraz prezentacja historii, muzyki i zwyczajów nadwiślańskiego regionu.
Muzeum Fryderyka Chopina – muzeum biograficzne znajdujące się w Zamku Ostrogskich w Warszawie. Dokumentuje życie i twórczość Fryderyka Chopina.
Centrum Nauki Kopernik – jego celem jest promowanie nowoczesnej komunikacji naukowej. Zwiedzający mogą poznawać prawa przyrody poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach.
Szlak Baśki Murmańskiej – to nietypowy, podobny do gry miejskiej, sposób na poznanie militarnego zabytku oddalonego zaledwie 30 km na północ od Warszawy.
Odkryj z nami Płock – coroczny wakacyjny projekt na terenie Płocka. Jego celem jest zapoznanie turystów i mieszkańców z najważniejszymi atrakcjami miasta.
Szlak Książąt Mazowieckich – szlak prowadzi przez miejscowości, którymi władali przez ponad 300 lat następcy Konrada Mazowieckiego. Przenosi w czasy historycznych potyczek, turniejów rycerskich i staropolskiej zabawy.
Kraina Mistrza Twardowskiego – to spotkanie z zabytkami ziemi węgrowskiej, niezapomniane wydarzenia kulturalne i spotkania z twórcami ludowymi. To również trasy spływów kajakowych rzeką Liwiec oraz ścieżki i szlaki rowerowe w Dolinie Liwca.