Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

sobota, 07 maj 2016 16:33

Kaszuby zapraszają na mistrzostwa jeździeckie

Napisane przez MG
Kaszuby zapraszają na mistrzostwa jeździeckie archiwum runowo.pl

W dniach 27 -29 maja na terenie Pałacu pod Bocianim Gniazdem w Runowie (Gmina Potęgowo) odbędą się IV Jeździeckie Mistrzostwa Kaszub oraz Piknik Rodzinny „Skarby Kaszub”.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Bocianie Gniazdo w Runowie i Stajnia Pałac Runowo, wspierane przez Ministra Sportu i Turystyki.
W zawodach mogą uczestniczyć jeźdźcy w wieku od 6 do 100 lat. Oceniać będą renomowani sędziowie Polskiego Związku Jeździeckiego, przy pomocy komputerów oraz fotokomórkowego pomiaru czasu na starcie i na mecie. Konkursy finałowe w trzech kategoriach jeździeckich odbędą się 29 maja (niedziela). Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody ufundowane przez patronów i partnerów mistrzostw. Także 29 maja w godzinach 10:18:00 na uczestników mistrzostw i przybyłe rodziny czekają super atrakcje, czyli Piknik Rodzinny „Skarby Kaszub”.
Strefa Kultury - gminne placówki kultury oraz regionalni twórcy i rękodzielnicy zaprezentują swój dorobek i potencjał twórczy. W przygotowanych warsztatach można spróbować swoich sił w tworzeniu słowiańskich wianków, będzie można zaprzyjaźnić się nawet z grupą rycerską.
Strefa Smakoszy – liczne stoiska Kół Gospodyń Wiejskich z pysznymi daniami regionalnymi od kaszubskiego smalczyku przez swojski chleb i okraszane pierogi, po ciasta prosto z domowej blachy. Nie zabraknie ekologicznych konfitur, gęsich pasztetów czy mięsiw z domowej wędzarni .
Wioska Fantazji i Sportu – strefa dla dzieci z dmuchańcami, malowaniem twarzy, ścianką wspinaczkową, konkurencjami sportowymi oraz konkursami z nagrodami i zabawami prowadzonymi przez animatorów z Runowo Team
Artystyczna Scena Pikniku – występy zespołów wokalnych i tanecznych w repertuarze od tańców średniowiecznych, ludowych po street dance, liczne konkursy rodzinne z nagrodami, a gościem specjalnym będzie Natalia Kubica, uczestniczka programu TVN You Can Dance 2016.
Strefa Wystawców i Edukacji – promocja trzech powiatów oraz miast Słupska, Lęborka i Bytowa, punkt informacyjny PODR, przedstawiciele Lasów Państwowych w swoich namiotach edukacyjnych zaprezentują piękno pomorskiej przyrody, pokażą na czym polega praca leśnika.
W powszechność jeździectwa oraz rozwój obszarów wiejskich. I właśnie dlatego, w 2015 roku Jeździeckie Mistrzostwa Kaszub – jedyne z woj. pomorskiego - były uznane za najlepszą inicjatywę na obszarach wiejskich i zostały laureatem w XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Sposób na Sukces, organizowanym przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, pod honorowym patronatem Prezydenta RP i patronatem medialnym TVP - Program 1 jako najlepsza inicjatywa na obszarach wiejskich.
www.mistrzostwa.runowo.pl